Banner 980x90

Kāpēc ir svarīgi, kādu operētājsistēmu tavs televizors izmanto?

Droši vien daudzi zina dziesmu: "Video Killed the Radio Star". Šos vārdus varam uztvert diezgan burtiski – televīzijas kā informācijas un izklaides veida uzplaukums faktiski "nogalināja" radio industriju. To pašu domāja par televizoriem, kad parādījās datori un viedierīces. Tomēr pasaule nav tik drūmā situācijā. Gan radio, gan televīzija joprojām ir daļa no mūsu dzīves. Viena no televizoru priekšrocībām ir tā, ka tie spēj iet līdzi laikam. Pateicoties šai spējai attīstīties, mūsdienu televizori ir tikpat gudri kā jebkura cita mūsu izmantotā viedierīce.

Īsa viedo televizoru vēsture

Viena no agrākajām viedo televizoru operētājsistēmām bija WebTV 90. gadu beigās. WebTV bija tīmekļa pārlūkprogramma, kas bija paredzēta lietošanai televizoros. Tas ļāva lietotājiem piekļūt internetam un skatīt tīmekļa saturu savos televizoros. Diemžēl WebTV nebija īpaši populāra, un galu galā tā tika pārtraukta 2004. gadā.

2000. gadu sākumā parādījās vairākas citas viedo TV operētājsistēmas, tostarp Roku OS, Fire TV OS un Tizen OS. Šīs operētājsistēmas bija jaudīgākas un daudzpusīgākas nekā to priekštece WebTV, un tās nodrošināja lietotājiem plašāku funkciju klāstu. Piemēram, tie ļāva lietotājiem straumēt video saturu, kā arī ļāva lietotājiem instalēt un palaist dažādas lietotnes.

Viedo televizoru popularitāte strauji pieauga ap 2010. gadu. Mūsdienās lielākā daļa no televizoriem ir viedie televizori ar kādu no esošajām operētājsistēmām. 

TV operētājsistēmas un to lielākie zīmoli

Viedtelevizora operētājsistēma kalpo kā galvenā programmatūra, kas nodrošina televizora darbību, ļaujot tam izveidot savienojumu ar internetu, piekļūt straumēšanas pakalpojumiem un palaist dažādas lietotnes. Galvenās atšķirības starp televīzijas operētājsistēmām ir to lietotāja interfeiss, lietotņu pieejamība, integrācija ar citām ierīcēm un unikālas funkcijas, piemēram, balss vadība un viedās mājas integrācija. 

Bet kādu OS izmanto mūsu iemīļotie TV zīmoli?

Samsung televizori – Tizen OS

Tizen OS galvenokārt ir paredzēta Samsung, kas ir vadošais spēlētājs televizoru tirgū. Taču ir labi zināt, ka tā tiek izmantota arī citu ražotāju viedtelevizoros, nevis tikai Samsung televizoros. Sharp un LG daļai no saviem televizoru modeļiem arī izmanto Tizen OS.

Tizen OS ir plaši pazīstama ar savu lietotājam draudzīgo saskarsmi un plašu lietotņu klāstu. Tizen OS piedāvā integrāciju ar Samsung SmartThings ekosistēmu, padarot to par lielisku izvēli Samsung ierīču lietotājiem.

LG televizoros – webOS

LG televizori darbojas ar webOS, kas ir slavena ar savu intuitīvo saskarsmi un unikālo LG Magic Remote. WebOS nodrošina vienkāršu navigāciju, efektīvu vairāk uzdevumu veikšanu un piekļuvi plašai lietotņu bibliotēkai, izmantojot LG satura veikalu.

Sony TV – Android TV/Google TV

Sony saviem viedtelevizoriem galvenokārt izmanto Google Android TV un jaunāko Google TV. Šīs platformas nodrošina piekļuvi plašam lietotņu klāstam, izmantojot Google Play veikalu, kā arī integrēto Google palīgu balss vadībai un viedās mājas savienojumam.

TCL, Hisense televizori – Roku TV un Android TV

Tādi zīmoli kā TCL un Hisense izmanto Roku TV un Android TV dažādos modeļos. Roku TV ir pazīstams ar savu vienkāršību un plašo kanālu klāstu, savukārt Android TV piedāvā Android ekosistēmas daudzpusību.

Smart TV operētājsistēmas loma lietotāju pieredzes uzlabošanā

Televizora operētājsistēma ietekmē lietotāja pieredzi. Tas nosaka, cik viegli lietotājam ir atrast un baudīt vēlamo saturu, mijiedarboties ar savām viedajām mājas ierīcēm un piekļūt jaunām funkcijām un atjauninājumiem.

Labai TV OS ir jānodrošina dažādu funkciju līdzsvars, lietošanas vienkāršība un pielāgošanas iespējas, lai apmierinātu dažādas lietotāju vēlmes. Izpratne par atšķirībām starp lielāko zīmolu operētājsistēmām palīdz patērētājiem pieņemt apzinātus lēmumus, kas pielāgoti viņu vajadzībām un vēlmēm.

Tāpēc, dodoties izvēlēties jaunu televizoru, papildus televizora izmēriem un citām specifikācijām izpētiet arī to, kādu operētājsistēmu izmantos jūsu topošais televizors. 

 

Bites interneta veikalā jūs atradīsiet plašu dažādu televizoru zīmolu izvēli, no kuriem varēsiet izvēlēties savu jauno televizoru. Pārlūkojiet preces tiešsaistē un ērti pasūtiet savu jauno televizoru mūsu e-veikalā!

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)