Banner 980x90

Kā uzsākt savu biznesu, neaprokot to no pirmsākumiem

Pixabay
Pixabay
Vai jums ir svaiga un inovatīva ideja, kuru vēlaties īstenot, bet tajā pašā laikā, kā biznesa idejai tai jāspēj būt pietiekoši ienesīgai, lai apgādātu ģimeni un spētu atļauties kādu ceļojumu? Bieži jaunie uzņēmēji ir tik pārņemti ar savu ideju, ka zaudē reālismu un neievēro svarīgus aspektus biznesa vidē, kas vēlāk var novest pie smaga zaudējuma. Turpinājumā piedāvājam ieteikumus jaunajiem uzņēmējiem, kuri vēlas izlolot savu ideju līdz sasniegumiem, nevis bankrotam. 

Esiet reālisti. Nepieļaujiet kļūdu, domājot, ka sava biznesa izveide palīdzēs izkļūt no problēmām, kuras rodas strādājot pie kāda. Ja Jūs neciešat savu pašreizējo bosu, tad zieniet Jūs necietīsiet arī savu nākošo, respektīvi – sevi. Ja ir lietas, kuras neciešat tagadējā darbā, tad ziniet, ka tādu ,uzsākot jaunu biznesu, būs vēl vairāk, jo Jums, iespējams, nebūs pietiekoši liela kapitāla, lai algotu darbiniekus, tāpēc daudzus darbus būs jāveic paļaujoties tikai uz sevi.

Naudas iegūšana. Balstīt biznesa plānu uz to, cik liels ir tirgus negarantē, ka vieta tirgū Jums nodrošinās ilgtermiņa peļņu. Jāsaprot, ka pat, ja kāds dotu savas preces cilvēkiem par brīvu un tas atrisinātu kādas problēmas, vienalga būtu jācīnās, lai pievērsu tirgus uzmanību savam produktam. Ieejiet paši tirgū, lai saprastu, vai jūsu produkts būs pieprasīts, nevis sākat ar aizņēmuma ņemšanu bankā. Pārliecinieties cik cilvēki gatavi pirkt produkciju un par kādu cenu. 

Kļūstiet apmāti. Nedrīkst parādīties doma par savas idejas īstenošanas pamešanu novārtā - tai jākļūst par sava veida vergošanu visa gada garumā. Brīvdienas, nedēļas nogales ir sveši jēdzieni. No mazajiem uzņēmumiem, kuri uzsāk savu biznesu, 70% gadījumu biznesā nav darbinieku un visa atbildība gulstas tikai uz īpašnieka pleciem. Lai padarītu savu uzņēmumu veiksmīgu, sava ideja jāpārvērš par veselīgu apmātību, spējot daudz ko ziedot.

Algas samazināšanās. Ja esat pārgājis no darba, kurā Jūs bijāt darbinieks uz savu paša biznesu, kurā esat boss, tad rēķinieties, ka nesaņemsiet lielāku algu, nekā iepriekšējā darba vietā. Kļūšanai pašam sev par priekšnieku pirmajos uzņēmējdarbības gados prasa ieguldīt pēc iespējas vairāk no nopelnītā uzņēmuma attīstībai. 

Biznesa plāns nenodrošinās Jums biznesu. Lielākā ar biznesa plāniem saistītā problēma ir fakts, ka tajos nav iespējams iekļaut visus uzņēmumu ietekmējošos faktorus. Biznesa plāns ir tikai dokuments, kas var palīdzēt saņemt kredītu vai iznomāt ēku vai telpu. Lielākajā daļā gadījumu nebūs iespējams paredzēt kas nākotnē varēs ietekmēt Jūsu uzņēmējdarbību - vai tie būtu ekonomiskie vai politiskie, vai cita veida rādītāji. 

Bizness nav lētāks. Uzņēmējdarbība, kuras darbojas caur "kaulainu peļņu", izbeigs pozitīvo naudas plūsmu un ierobežos iespēju atkārtoti ieguldīt uzņēmumā, samazinot konkurentu tirgus daļu. Uzņēmumi bankrotē, nespējot ražot lielos daudzumos, kas nodrošinātu peļņas pieaugumu. 

Palikšanas spēks. Uzsākot uzņēmējdarbību, galvenie ir cilvēki, kuri būs iesaistīti biznesā, jo daudzi uzņēmumi izgāžas, ne naudas vai laika dēļ, bet gan tāpēc, ka kāds aiziet. Galvenais ir izvēlēties cilvēkus, kuri ticēs biznesa idejai un centīsies to īstenot. Vienmēr noderīgi ir mentori, kuri sniegs nepieciešamos padomus.

Kļūstiet par pārdošanas profesionāli. 70% gadījumu darbinieki atzīst, ka nejūtas saistīti ar savu darba vietu, ņemot vērā šo faktoru padomājiet par topošajiem darbiniekiem. Pirms uzsākat pārdošanu pirmais ar ko saskarsieties ir nevis produkcijas tirdzniecība, bet piemērotu un motivētu darbinieku vervēšana, kā arī topošo investoru ieinteresēšana. Šie būs svarīgākie tirdzniecības rīki, kurus jāizvērtē kritiski. 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)