5 ieteikumi, lai jaunā matu krāsa neliktu vilties

Vēlme pēc pārmaiņām dzīvē visbiežāk noved pie vēlmes kaut ko mainīt arī savā izskatā. Jauna matu krāsa un matu griezums noteikti ir vienas no populārākajām izmaiņām, ko izvēlas tieši sievietes. Kāpēc? Jo nokrāsot un nogriezt matus ir vienkārši, ātri un lēti. Bet rezultāts ir labi pamanāms un var pilnībā pārvērst kopējo tēlu. Tomēr, lai arī cik vilinoša ir doma nokāsot matus, jāatceras, ka šajā procesā var gadīties arī nepatīkamas kļūmes. It īpaši, ja mati tiek krāsoti mājās. Tāpēc, lai jaunā matu krāsa nesagādātu vilšanos, esam apkopojuši dažus padomus, kas noderēs gan, izvēloties krāsu, gan veicot pašu krāsošanu.

Novērtē savu matu stāvokli

Pirms ķerties pie matu krāsas izvēles un paša krāsošanas procesa, nepieciešams izvērtēt, kāds ir matu stāvoklis. Vai mati iepriekš ir krāsoti? Vai ir ataugušas saknes, un cik tās ir garas? Vai mati ir sirmi? Vai mati iepriekš ir balināti? Šie un citi faktori ietekmē gan krāsas izvēli, gan krāsošanas rezultātu. Iespējams, ka matu pašreizējais stāvoklis nemaz neatbilst tam, lai iegūtu iecerēto rezultātu ar vienu krāsošanas reizi. Piemēram, ja vēlas uzreiz iegūt krasi pretēju matu krāsu, nekā mati šobrīd ir, var būt nepieciešami pat vairāki krāsošanas piegājieni. Tāpat iepriekšējā un jaunā matu krāsa savā starpā var reaģēt un izmainīt iegūto toni. Ja ir vēlme iegūt kādu specifisku un niansētu matu toni, it īpaši blondajā paletē, tad jāapsver, vai tomēr labāk šo darbu neuzticēt frizierim.

Ņem vērā savu ādas un acu krāsu

Veikalu plauktos matu krāsu ir tiešām ļoti daudz, tāpēc, no vienas puses, ir gan liels kārdinājums mesties eksperimentos, gan arī grūtības atrast tādu toni, kas patiešām piestāv. Lai to būtu vieglāk izdarīt, nepieciešams ņemt vērā pāris nianses, kas attiecas gan uz ādas, gan acu krāsu un toni. Pamatlikums – siltais tonis papildina vēso un otrādi. Piemēram, ja ir vēss ādas apakštonis (vēnas uz delnas izskatās zilganas), tad labāk piestāvēs tādas siltas matu krāsas kā zeltaini blonda, oranži sarkana, riekstu brūna, šokolādes brūna u. c. Ja vēnas uz delnas izskatās zaļganas, tad ādas apakštonis ir silts. Tam attiecīgi vislabāk piestāvēs matu krāsas ar vēsu noskaņu, piemēram, pelnu brūna, kastaņbrūna, tumši sarkana, zeltaini blonda un citas. Protams, šajā krāsu un toņu saspēlē jāņem vērā arī acu krāsa. Jo gaišākas ir acis, jo spilgtāku matu krāsu var izvēlēties. Tāpat jāņem vērā, ka brūno un zaļo acu īpašniekiem lieliski piestāv matu krāsas ar siltiem virstoņiem, jo tie izceļ acis. Zilās un pelēkās acis teicami saskan ar gaiši un pelnu blondo, pelnu brūnu, arī platīna krāsu.

Skaties uz krāsas kodu, nevis attēlu

Lai nepieļautu kļūdu krāsas izvēlē, jāņem vērā, ka īsto toni atspoguļo nevis attēls uz iepakojuma, bet gan krāsas kods, kas redzams uz kastītes. Tieši šī divu vai trīs ciparu virkne ir tā, pēc kuras vajadzētu izvēlēties matu krāsu. Starptautiskajā skalā krāsas dziļumu jeb pakāpi apzīmē ar cipariem augošā secībā no 1 līdz 10, kur 1 ir melns un 10 – visgaišāk blonds. Ja uz iepakojuma aiz komata norādīti papildu cipari, tie apzīmē toni: 1 – pelēks/zils, 2 – violets/perlamutrs, 3 – zelta, 4 – ruds, 5 – mahagonijs, 6 – sarkans, 7 – brūns. Ja pēc punkta ir divi cipari, pirmais apzīmē dominējošo niansi, bet otrais mazāk izteikto toni. Uz krāsa iepakojuma arī parasti ir attēlota skala, kas norāda, kāds būs krāsas aptuvenais rezultāts uz dažāda toņa matiem. Var būt arī tā, ka esošā matu krāsas nemaz nav saderīga ar izvēlēto krāsu.

Ievēro drošas krāsošanas nosacījumus

Lai matu krāsošana izdotos un gala rezultāts būtu iepriecinošs, vienmēr jāizlasa krāsas lietošanas instrukcija. Dažādām krāsām lietošana var atšķirties, kā arī jāievēro atšķirīga tehnika, ja krāso dabiskos matus, jau krāsotus matu vai tādus, kuriem ir ataugušas saknes. Vienmēr arī jāievēro krāsas iedarbības laiks. Ja tas būs īsāks, krāsa var neiedarboties, kas, protams, neradīs nekādas bīstamas sekas. Bet, ja krāsu notur pārāk ilgi, mati var tikt bojāti, arī galvas āda kairināta – var izveidoties apsārtums, nieze, izsitumi. Jāpārliecinās, kādos matos krāsa jāklāj – nemazgātos vai tikko mazgātos un mitros. 

Pirms matu krāsošanas jāsagatavo visi vajadzīgie palīgmateriāli – trauciņš krāsas jaukšanai, ota krāsas uzklāšanai, sprādzes matu sadalīšanai, cimdi un dvielis, ar ko nosegt plecus.

  • Krāsošana jāsāk ar pakausi, jo tur reakcija notiek vislēnāk.
  • Ja vēlas nokrāsot matu saknes, tad vispirms krāsa jāuzklāj uz tām un tad jāieklāj visos matos.
  • Krāsa jāizskalo siltā ūdenī, jāizmanto šampūns, lai atbrīvotos no krāsas paliekām. Ja krāsai ir pievienots kopjošs līdzeklis (balzams vai maska), tas jāieklāj matos.
  • Slaukot matus, jāatceras tos maigi nosusināt, nevis berzēt ar dvieli, lai vēl papildus netraumētu matu struktūru.
  • Plaša kvalitatīvu matu krāsu izvēle katrai gaumei pieejama e-veikalā douglas.lv.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu