Banner 980x90

5 idejas radošam un latviskam 18. novembra svētku galda noformējumam

18. novembris ir īpaša diena, kad izceļam mūsu dzimtenes un māju nozīmi. Latvija esam mēs paši, tāpēc šajos svētkos radīsim skaistus un priekpilnus brīžus mājās ne vien sev, bet arī viens otram! Lielisks veids, kā to izdarīt, – veidojot vienkāršu, tomēr radošu svētku galda klājumu. Piecas idejas latviskam galda noformējumam apkopojuši mājokļu attīstītāja “Bonava Latvija” eksperti.

#1 Iedvesmojies no Latvijas karoga krāsām

 

Svētkiem pieskaņotas krāsas galda elementos ir vienkāršs, bet efektīvs veids, kā radīt īpašu un svinīgu mielasta atmosfēru. Latvijas karoga toņus vari izmantot, piemēram, salvetēs, galdautā un dekoros.

Ja uz tava galda dominēs tumši sarkanie toņi, izvēlies baltas salvetes ar melniem vai zelta gredzeniem, lai radītu izteiksmīgu kontrastu. Šīs krāsas skaisti izskatīsies arī citos elementos, piemēram, galda celiņā, svečturos un svecēs, ziedu vāzēs, galda kartēs vai traukos.

#2 Izmanto latvju rakstu zīmes

Latviešu kultūras mantojums ir īpaši daudzveidīgs un bagātīgs, un valsts svētki ir īstais laiks, kad ar to lepoties. Lai padarītu galda klājumu personiskāku un autentiskāku, pievieno noformējumam dažādus tradicionālos latvju rakstus. Kā centrālo elementu varat izmantot, piemēram, tautisku jostu, kas vijas no viena galda gala līdz otram.

Katrai latvju rakstu zīmei (piemēram, Jumim, Ūsiņam u. c.) ir savs īpašais skaidrojums un spēks, tāpēc, pirms izmanto tās, veic nelielu izpēti. Iekļauj zīmes salvetēs un to turētājā, galda ziedu kompozīcijā un citviet. Šie simboli ne tikai piesaistīs skatienu, bet arī kalpos kā interesants temats sarunām.

#3 Iemūžini Latvijas dabas skaistumu

Vēl viena mūsu valsts bagātība, ko noteikti vērts celt godā šajos svētkos, ir gleznainā un daudzveidīgā daba. Iekļauj mežu, pļavu, ūdeņu vai pat dzīvnieku un putnu motīvus galda noformējumā un citviet telpā, kur atradīsies viesi.

Ja vēlies šo ideju izmantot praktiski, papildini mielasta noformējumu ar īstiem dabas elementiem – svaigiem vai sausiem ziediem, lapu un sūnu kompozīcijām, augļiem un ogām vai pītiem groziņiem un koka dekoriem.

#4 Baudi tradicionālo latviešu virtuvi

 

Kas gan būtu īsti svētki bez dažādiem latviešu ēdieniem, ko pazīst arī ārpus mūsu valsts robežām! Padari maltīti vēl baudāmāku, iekļaujot vismaz dažus tradicionālos ēdienus un dzērienus. Tiem nav jābūt sarežģītiem, svarīgākais ir pasniegšanas veids un nodoms.

Viena no pamatlietām, ko vari izmantot, ir aromātiska un mīksta rudzu maize. Tā lieliski iederēsies gan kā piedeva, gan kā sastāvdaļa latviskam desertam – rupjmaizes kārtojumam. Papildini galdu ar dažādām pašu vāktām un gatavotām veltēm – ogām, sēnēm, dārzeņiem. Šis ir īstais laiks, kad lepoties ar to, ko mums devusi Latvijas daba.

#5 Kļūsti par daļu no svētku atmosfēras

Lai kopīgā laika pavadīšana un maltītes baudīšana būtu patiesi svinīga un latviska, kļūsti par daļu no patriotiskās atmosfēras. Sāc ar atbilstoša apģērba izvēli – ja tu un tavi viesi ir gatavi iesaistīties, aicini uzvilkt latvisku apģērbu, piemēram, lina kreklu, vai iekļaut tērpā latviskus elementus. Ja dod priekšroku modernākam risinājumam, vari aicināt ciemiņus izvēlēties apģērbu un aksesuārus latviskās krāsās.

Svētkus bagātīgākus un aizraujošākus padarīs arī kopīga latviešu dziesmu dziedāšana, tautasdziesmas, dzeja, latviešu autoru stāsti. Jebkas, kas tev saistās ar Latviju, radīs prieku tev pašam un tuviniekiem.

Ikvienu no šīm idejām vari pielāgot savām vēlmēm, lai radītu unikālu un patiesi latvisku svinību atmosfēru. Lai skaisti svētki!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (4)
Anonīms [Anonīms] Piektdiena, 17. novembrī, 2023, 06:44

Your style is very unique in comparison to other folks I've read stuff from. Thank you for posting when you have the opportunity, Guess I'll just bookmark this web site. the dog house демо

Anonīms [Anonīms] Piektdiena, 17. novembrī, 2023, 03:58

Я не получаю то, что хочу. Не хватает мотивации на регулярные занятия. Мои цели сбываются у других людей. Продолжу с интересом читать

Anonīms [Anonīms] Piektdiena, 17. novembrī, 2023, 01:09

كلية التربية الرياضية,الرياضة ديالى كلية التربية الرياضية

Anonīms [Anonīms] Ceturtdiena, 16. novembrī, 2023, 21:59

Greetings! Should you require web scraping services, I'd willingly help you out. Being proficient in this domain, I possess the knowledge and essential tools to provide fast and accurate data extraction. This can facilitate you in deciding wisely and growing your enterprise. Don't hesitate to get in touch with me for assistance with web scraping.. Scalable Web Crawling Solutions