Kartavkalni

Agrāk Kartavu kalnā atradusies senlatviešu apmetne. Pastāv uzskats, ka Jaunpils Kartavu kalns varētu būt Atskaņu hronikā pieminētā Babote, jo tas ir vienīgais pilskalns ar valni, kas atrodas starp Dobeli un Kuldīgu.

Teikas vēsta, ka kalnā esot nogrimusi veca pils, kas celšoties augšā, tiklīdz kāds uzminēšot tās vārdu, un tās vietā pazemē grimšot krustnešu celtā jaunā pils - Jaunpils. Mūsdienās Kartavu kalni ir mežiem apaugusi pauguraine, caur kuru tek Biktsupīte. Apmeklētājiem ir izveidotas labiekārtotas dabas takas, pa kurām ejot var apskatīt reti sastopamas koku sugas, kā arī novērot gan pamestus, gan jaunus bebru veidotus dambjus. 

Adrese: Jaunpils pils, Jaunpils novads
Tālrunis: 26 101458 , 631 07082
E-pasts: info@jaunpilspils.lv
Mājas lapa: http://www.jaunpilspils.lv
GPS koordinātes: 56.7151469, 23.0198671

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)