Banner 980x90

Meklēšanas rezultāti

Jaunpils Amatu māja

Jaunpils Amatu māja

Ērģelnieki", Jaunpils, Jaunpils pagasts, LV-3145
Komentāri
2015.gada maijā savu darbību uzsāka Jaunpils Amatu māja audēja amata meistares Velgas Pavlovskas vadībā. Jaunpils audēju darbnīcā ir izvietotas 16 stelles, starp kurām darbojošās ir trizuļu, sviru un sagatavošanas procesā slavenās Viļumsona stelles.
Jaunpils luterāņu baznīca

Jaunpils luterāņu baznīca

Baznīcas iela, Jaunpils, Jaunpils pagasts, LV-3145
Komentāri
Jaunpils luterāņu baznīca ir viena no pirmajām Kurzemes hercogistē celtajām baznīcām. Tās rietumu fasādē virs ieejas durvīm atrodas metāla plāksne vairoga veidā, kura vēsta par baznīcas celtniecības gadu - 1592.
Elles kalni

Elles kalni

Jaunpils pagasts, Tukuma novads, LV-3145
Komentāri
Elles kalni atrodas Veclauku pusē. Seni nostāsti vēsta, ka agrāk tur dzīvojis Velns - tuvumā esošās Lauku muižas barona sulainis, kuram bijis aizliegts mazgāties, griezt matus, bārdu un nagus.
Jaunpils pils

Jaunpils pils

Dzirnavu iela, Jaunpils, Jaunpils novads, LV-3145
Komentāri
Jaunpils pils ir viena no retajām viduslaiku pilīm, kas lieliski saglabājusi savu sākotnējo izskatu. Agrāk tā bija bruņinieku muiža, kas uzcelta kā ūdens pils 1301. gadā Livonijas ordeņa mestra Gotfrīda fon Roges laikā.
Kartavkalni

Kartavkalni

Bikstu pagasts, LV-3145
Komentāri
Agrāk Kartavu kalnā atradusies senlatviešu apmetne. Pastāv uzskats, ka Jaunpils Kartavu kalns varētu būt Atskaņu hronikā pieminētā Babote, jo tas ir vienīgais pilskalns ar valni, kas atrodas starp Dobeli un Kuldīgu.
Zviedru mūris un viduslaiku sēta "Niedru lija"

Zviedru mūris un viduslaiku sēta "Niedru lija"

"Viduslaiku sēta Niedru lija", Zviedru mūris, Jaunpils, Jaunpils novads, LV-3145
Komentāri
Zviedru mūris ir siena Jaunpils centrā blakus baznīcai. Tā radusies 17. gs., un, pēc nostāstiem, to uzcēluši zviedru karagūstekņi, kurus barons Matiass fon der Reke uz Jaunpili atvedis pēc Salaspils kaujas Trīsdesmitgadu karā (1618 - 1648).

Rezultāti kartē