Meklēšanas rezultāti

Kandavas
Bruņinieku pilskalns, Livonijas ordeņa pilsdrupas, Pils tornis un
bruņinieku
pils makets

Kandavas Bruņinieku pilskalns, Livonijas ordeņa pilsdrupas, Pils tornis un bruņinieku pils makets

Kandava
Komentāri
Livonijas ordeņa pils celtniecība Kandavā uzsākta 1254. gadā. No bruņinieku pils atrašanās vietas šajā pakalnā arī radies nosaukums – Bruņinieku pilskalns. Pils esot apdzīvota vēl līdz 1750. gadam, taču pēc tam tā atzīta par neapdzīvojamu un, laikam ritot, pārvērtusies par drupām.
"Zviedru
cepure"

"Zviedru cepure"

Piltiņi, Matkules pagasts, Kandavas novads
Komentāri
Leģenda par "Zviedru cepuri" vēsta, ka šis uzkalniņš ir bijusi kulta vieta. Tas izveidots Zviedru kara laikā (17. gs). Te apbedīts zviedru karavadonis un viņa sieva.

Kurzemes
cietokšņa muzejs Zantē

Kurzemes cietokšņa muzejs Zantē

Skolas iela 8a, Zante, Zantes pagasts, Kandavas novads
Komentāri
Muzeja ekspozīcija palīdz gūt priekšstatu par Otrā pasaules kara norisi Kurzemes cietoksnī un karavīru turpmākajiem likteņiem. 
Kandavas
novada muzejs

Kandavas novada muzejs

Talsu iela 11, Kandava
Komentāri
Kandavas novada muzejs dibināts 1995. gadā, pateicoties vēsturnieka V. Vītola iniciatīvai, savāktajiem eksponātiem un pētījumiem. Ēka, kurā muzejs atrodas, celta 19. gs. otrajā pusē, 1887. gadā un tolaik tajā darbojās Diakoņu slimnīca. No 1921. gada līdz 1939. gadam šeit darbojās vācu pamatskola.
Kandavas
vecpilsētas Promenāde

Kandavas vecpilsētas Promenāde

Ūdens iela 1, Kandava
Komentāri
Kandavas vecpilsētas Promenāde atklāta 2011. gadā vecpilsētas centrā pie vēsturiskā Tirgus laukuma starp Talsu, Ūdens un Baznīcas ielām. Promenādi caurvij strauts ar akmeņainām nogāzēm, 7 tiltiņi un neliels dīķis.
Kandavas
laukakmens tilts

Kandavas laukakmens tilts

Jelgavas iela, Kandava
Komentāri
Kandavas laukakmens tilts ir vecākais laukakmens tilts Latvijā, kas pārved ceļiniekus pāri Abavas upei. Dažkārt to pat mēdz dēvēt par vecāko tiltu Ziemeļeiropā, kas būvēts no laukakmeņiem.
Čužu
purva taka

Čužu purva taka

Kandavas novads
Komentāri
Čužu purva taka atrodas dabas liegumā "Čužu purvs", kas izveidots 1999. gadā. Kopš 1924. gada atrodas valsts aizsardzībā un ir vienīgā vieta Latvijā, kur tik lielā platībā savvaļā aug pēcleduslaikmeta augs krūmu čuža. 

Rezultāti kartē