Revolūcija fotogrāfiju attīstībā – droni

Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com

Fotogrāfijas attīstība savā nebūt ne garajā vēsturē ir piedzīvojusi vairākus būtiskus pagrieziena punktus – attēla fiksēšana uz plates, attēla pārnešana uz papīra, fotokameru uzlabošana tiktāl, ka fotoattēla uzņemšana vairs neaizņēma ilgu laiku. Pirmās fotofilmiņas, pirmās krāsainās filmiņas, pirmās digitālās kameras, kameras mobilajās ierīcēs. Un nu – droni. Ar pārliecību varam teikt, ka arī droni ir ievērojams pagrieziena punkts fotogrāfijas vēsturē. Kā – lasiet tālāk!

Droni maina pasauli
Dronu tehnoloģija strauji attīstās, un mēs pat līdz galam neesam apzinājuši visas iespējas, ko šādi lidojoši aparāti bez pilota var paveikt. Iespējas ir bezgalīgas. Dažas no jomām, kurās droni jau ir mainījuši noteikumus.
Iepirkšanās. Iedomājieties, cik tas būtu skaisti – pasūtiet preci tīmeklī, un jau pavisam drīz to līdz jūsu precīzai atrašanās vietai (lai kur arī jūs būtu) to piegādā drons. Amazon par to jau domā, tehnoloģijas tiek pielāgotas preču piegādei.
Pilsētplānošana. Labākais veids, kā gūt visaptverošu kopskatu, – protams, no augšas. Drons ar kameru pavisam īsā brīdī var sniegt daudz vērtīgas informācijas.
Izklaide. Līdzīgi kā radiovadāmās automašīnas, arī drons var sniegt daudz prieka un palīdzēt labi pavadīt laiku, trenējot savas pilota prasmes.
Glābšanas misijas. Kalnainās un grūti pieejamās vietās mobils visu redzošs lidonis var būt neaizstājams un ietaupīt daudz darba stundu cilvēkiem. Tā vietā, lai stundām rāptos kalnā, drons dažu minūšu laikā var uzlidot un palīdzēt noskaidrot situāciju.
Dabas izpēte. Dabas norises dažādos gadalaikos ir daudz ērtāk pētīt no augšas. Gan biologi, gan zoologi novērtē tehnoloģiju sniegtās priekšrocības, kas paver daudz plašākas iespējas iegūt datus par norisēm augu un dzīvnieku valstī.
Veselības aprūpe nomaļās vietās. Tālas darbības droni spēj nogādāt, piemēram, nepieciešamos medikamentus vietā, kur piekļūt ir pārāk sarežģīti un laikietilpīgi.
Reklāmas nozare. Dažādu plīvojošu uzrakstu pacelšana gaisā aiz lidmašīnas ir dārga, savukārt ar dronu – kustības trajektoriju var kontrolēt daudz precīzāk, augstums ir mazāks un attiecīgi arī reklāmas plakāta izmērs var būt pieticīgāks.
 
Droni fotogrāfijas attīstībā
Droni kā vieglas radiovadāmas ierīces, kas aprīkotas ar videokamerām, maina spēles noteikumus arī fotogrāfijas nozarē. Nu vairs nevienas kāzas nav iedomājamas bez fotogrāfijām, kas uzņemtas no augšas. Šādu bilžu uzņemšana ir arī lieliska izklaide. Tāpat ar dronu var iegūt elegantus video ar, piemēram, kāzu viesu mašīnu kolonnu. Dzīves skaistākos brīžus un nozīmīgākos datumus nu var iemūžināt no augšas, un tas sniedz pavisam svaigu perspektīvu.

Kāpēc fotogrāfiem noteikti jāiekļauj drons savā aprīkojuma klāstā?
Droni sniedz unikālu un interesantu perspektīvu. Šādi vienā plašā skatā var ietver visu kopainu.
Ar droniem var aizsniegties līdz citāti nesasniedzamām vietām. Dabas un ainavu fotogrāfiem vairs nav jāmēro bīstamas takas, lai uzņemtu lieliskus kadrus. To daudz ērtāk un ātrāk var paveikt ar dronu, nezaudējot attēla kvalitāti.
Lielisks papildinājums kāzu un citu pasākumu fotografēšanas piedāvājumos.
Droni ļauj uzņemt elpu aizraujošus aktīvus sižetus un unikālus sportistus. Ar dronu var piekļūt notikuma vietai pavisam tuvu, netraucējot notikuma dalībniekiem.
Tas ir lielisks hobijs!

Kur meklēt dronu?
Interneta veikali piedāvā dronus visplašākajā cenu un aprīkojuma amplitūdā – atliek vien definēt savas vēlmes un iespējas un izvēlēties atbilstošāko. Vienalga – vai tas būtu aušīgai izklaidei prieka pēc vai nopietniem darbiem un uzņēmējdarbības attīstībai – klāstā piemēroti droni atradīsies ikvienam. Ieskatieties viedveikala 1a.lv klāstā jau tūlīt un izvēlieties!