Kā ģērbt zīdaini vasarā?

Jaunajiem vecākiem allaž ir izaicinājums, kā ģērbt zīdaini pirmajos dzīves mēnešos. Vai nebūs par karstu vai par aukstu? Vecāku satraukums var būt patiešām liels, un pirms tam lasītie padomi vai uzzinātais kursos var būt aizmirsušies. 

Atrodoties māmiņas vēderā, bērniņš ir pieradis dzīvoties temperatūrā, kur ir ap 38 °C. Līdz ar to pēc dzimšanas, nonākot vidē, kur ir, piemēram, 23–25 grādi, tas ir gana liels kontrasts. Tādēļ pirmajās dienās pēc dzimšanas papildu siltums ir primāri nepieciešams. 

Jāsaka, ka apģērbu piedāvājums zīdainim ir plašs, kas arī var izraisīt apjukumu. Zīdaiņu bodiji, cepures, krekliņi, bikses, šorti, zeķubikses, vēl un vēl. Vasara Latvijas platuma grādos var būt mainīga, tādēļ nebūtu ieteicams paļauties vien uz to, ka būs tikai silti laikapstākļi. Arī vasaras sezonā zīdainim ir nepieciešams iegādāties bikses un krekliņu vai bodiju ar garām piedurknēm.

Pārkaršana

Pirmajās dzīves dienās zīdainim ir nepieciešams papildu siltums. Kā jau minēts, derēs rāpulītis vai biksītes un krekliņš, kam ir garas piedurknes. Ja bodijs ir ar “atvērtām” pēdiņām, tad būtu ieteicams vilkt arī plānas zeķītes. 

Jaundzimušajiem nav vēl nobriedusi un attīstījusies termoregulācija, līdz ar to mazulīšiem ir ļoti viegli un ātri pārkarst. Īpaši, ja ir pārāk daudz apģērba kārtu un rati ilgstoši atrodas tiešos saules staros.

Ja notikusi pārkaršana, tad jaundzimušais var kļūt miegains, bet bieži vien šo pazīmi ir grūti uztvert, jo zīdaiņi lielāko dienas daļu pavada guļot. Ieteicams sekot līdzi mazuļa pašsajūtai un taustīt muguriņu, vai tā nav mitra un sakarsusi.

 

Ieteicamais apģērbs

Vedot zīdaini vasarā ārā, ieteicams, lai jums būtu iegādāts kokvilnas krekliņš ar garām piedurknēm un šāda paša materiāla garās bikses, kokvilnas zeķītes, plāna cepurīte, adīta jaciņa, ko var uzvilkt, mainoties laikapstākļiem. Kā arī, piemēram, divu veidu sedziņas – plānāka un biezāka. 

Svarīgi ir ne tikai savlaicīgi sameklēt un iegādāties norādītos apģērbus, bet padomāt, lai tie būtu no kvalitatīva un elpojoša materiāla. Zīdaiņa apģērbam ir jābūt no maksimāli dabiska materiāla, jo tieši šāds apģērbs vislabāk var veikt termoregulācijas funkciju. Bērns nesasvīst, un viņam arī nav par aukstu.

Būtu ieteicams, lai mazuļa apģērbs un arī gultas veļa būtu no 70% kokvilnas un 30% zīda. Gultas veļai var izmantot arī termiski apstrādātu linu, jo tas ir atvēsinošs un reizē arī antiseptisks. 

Izvēloties un iegādājoties zīdaiņa apģērbu, ir ieteicams pievērst uzmanību apģērba marķējumam. Piemēram, meklēt apģērbu, kuram ir zīme “organic”, kas nozīmē, ka augs, no kā ir iegūtas auduma šķiedras, ir audzis bez kādiem pesticīdiem vai minerālmēsliem un nav ģenētiski modificēts. 

Pavadot laiku ar zīdaini ārā, ieteicams lietot arī saules aizsargkrēmus vismaz SPF 30, ja kāda ķermeņa daļa tiek atsegta, piemēram, pēdas. Ja bērniņš ir plāni saģērbts un guļ ratos, tad nav nepieciešams lietot saules aizsargkrēmu. 

Ietaupi dārgo laiku

Nevar noliegt, ka zīdaiņa apģērba iegāde var aizņemt samērā daudz laika, bet, izvēloties iepirkties interneta vidē jeb e-veikalos, jūs varēsiet ietaupīt sev tik dārgo laiku.

Iesakām aplūkot, kādu bērnu apģērbu klāstu piedāvā interneta veikals 220.lv, kur zīdaiņu un bērnu drēbes atradīsiet ļoti plašā piedāvājumā – jau minētos apģērbus, kā arī apavus, bērnu peldkostīmus, džemperus, virsjakas, kombinezonus, zīdaiņu cepures un daudz ko citu. Padariet iepirkšanos sev ērtu un patīkamu, izmantojot 220.lv piedāvājumus. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu