Izdevīgāki elektrības tarifi jūsu uzņēmumam

Šobrīd elektrības tarifi pieauguši vairākas reizes, kas daudziem uzņēmējiem licis pārskatīt savus saimnieciskos izdevumus un arī līgumsaistības ar tirgotājiem, lai atrastu iespējas, kā optimizēt maksājumus. Energoefektivitātes uzlabošana, modernas un taupīgas iekārtas un citi risinājumi, kas ļauj samazināt elektrības patēriņu, protams, ir ļoti būtiski aspekti, kas sniedz jūtamu rezultātu. Bet ir vērts apsvērt arī elektrības tirgotāja maiņu, jo atvērtais elektrības tirgus ļauj brīvi izvēlēties, ar ko slēgt līgumu par elektrības piegādi. Un pat tagad, kad elektrības tarifi pieaug, dažādiem tirgotājiem tie atšķiras un var būt lielāki vai mazāki. Liela patēriņa gadījumā pat nelielas cenu atšķirības var ļaut ietaupīt tik svarīgos uzņēmuma finanšu resursus.

Izmantot atvērtā tirgus priekšrocības
Neskatoties uz to, ka elektrības tirgus atvērts jau vairākus gadus, joprojām daudzi klienti nemaz nav izvērtējuši iespējas, ko tas sniedz, automātiski turpinot vēsturiskās līgumsaistības. Tomēr, vai tas šajā brīdī ir izdevīgākais variants? Vai citam tirgotājam nav zemāki elektrības tarifi? Gudrs uzņēmējs izvērtē situāciju, veic piedāvājumu salīdzināšanu. Jā, varbūt secinājums ir, ka pašreizējais līgums ir izdevīgs. Bet situācija jebkurā brīdī var mainīties. Tirgotāji pilnveido un attīsta savus produktus, domājot, kā piedāvāt klientiem arvien izdevīgākus nosacījumus. Tas ļauj katram patērētājam pašam lemt par savām saistībām un izdevumiem, kurus ar šo līgumu uzņemas. Sekošana līdzi tirgus situācijai un cenām vienmēr ir priekšrocība, kas ļauj īstajā brīdī izmantot labu piedāvājumu.

Elektrības tirgotāja maiņa nav sarežģīta
Viens no iemesliem, kāpēc daudzi klienti nemaz neapsver iespēju veikt tirgotāja maiņu, ir mīts, ka šis process ir sarežģīts un var radīt neērtības, piemēram, elektrības pārrāvumu. Tā nav patiesība. Tirgotāja maiņa nekādā veidā nerada patērētājam elektrības piegādes traucējumus un arī nav birokrātiski sarežģīta. Atliek tikai ievērot, ka tirgotāja maiņa notiek ar katra mēneša 1. datumu, bet jaunais līgums ar izvēlēto tirgotāju jānoslēdz līdz iepriekšējā mēneša 15. datumam. Tālāk jau tirgotājs pats informē atbilstošās institūcijas par izmaiņām, lai turpmāk klients saņemtu rēķinu jau pēc jaunā līguma nosacījumiem un tarifiem.

“Ignitis Latvija” – elektrības tirgotājs ar starptautisku pieredzi
Energoresursu tirgotājs “Ignitis Latvija” mūsu elektrības tirgū darbojas jau kopš 2013. gada, apkalpojot biznesa klientus un nodrošinot tiem elektroenerģiju, dabasgāzi, saules paneļu uzstādīšanu un citus aktuālus pakalpojumus, piemēram, elektroauto uzlādes staciju uzstādīšanu un apkalpošanu. “Ignitis Latvija” ir Lietuvā bāzētā UAB “Ignitis” meitasuzņēmums, kas pārņēmis šī un citu grupas uzņēmumu veiksmīgo starptautisko pieredzi darbā ar biznesa klientiem energotirgū. Pārņemti un Latvijas tirgū iedzīvināti ir ne tikai augstie klientu apkalpošanas standarti, bet arī spēja nodrošināt klientiem individuālu pieeju, viņu vajadzībām atbilstošus produktus un cenu tarifus. Uzņēmumi Latvijā augsti vērtē šādu tirgotāja pieeju, par ko liecina arvien strauji augošais klientu loks, kas izmanto ne tikai vienu, bet pat vairākus “Ignitis Latvija” piedāvātos pakalpojumus.

Izdevīgi fiksētas un elastīgas cenas tarifi
Atbilstoši saviem patēriņa paradumiem un vajadzībām, biznesa klienti pie “Ignitis Latvija” var izvēlēties elektrības pakalpojumus gan par fiksētas, gan elastīgas cenas tarifiem.

  • Fiksētas cenas produkti ir piemēroti klientiem, kuriem nepieciešama cenas stabilitāte, kuri vēlas precīzi plānot savas izmaksas un zināt, cik daudz turpmāk būs jāmaksā par elektroenerģiju. Fiksēta tarifa gadījumā cena tiek aprēķināta saskaņā ar līgumā norādīto fiksēto likmi un nav atkarīga no tirgus cenas svārstībām.
  • Elastīgas cenas produkti patiks klientiem, kuri gatavi uzņemties lielāku risku un maksāt tirgus situācijai atbilstošu cenu. Šādā gadījumā cena elektrībai veidojas no mainīgās daļas, kas ir atkarīga no elektrības cenas biržā, un fiksētās daļas – tirgotāja peļņas.

Protams, elektrība tarifs veidojas arī no tādām komponentēm, kuras tirgotājs nevar ietekmēt, – PVN, OIK, sadales un pārvades izmaksām. Bet, izvēloties vajadzībām atbilstošu pieslēguma jaudu un tarifu, iespējams būtiski ietekmēt un samazināt uzņēmuma elektrības rēķinu, nezaudējot ne darba kvalitāti, ne komfortu.

Saņemiet savam uzņēmumam piemērotu elektrības cenas piedāvājumu ignitis.lv.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu