Banner 980x90

Šlokenbekas muiža un Latvijas Ceļu muzejs

Šlokenbekas muiža ir viena no skaistākajām Latvijas muižām. Tā atrodas Milzkalnē, Slocenes upes krastā un ir vienīgā šāda tipa viduslaiku nocietinātā muiža, kas saglabājusies Baltijā līdz mūsdienām. Šlokenbekas muiža ir būvēta kā slēgts komplekss, ēkas savā starpā savienoja aizsargmūris, bet ieeja pagalmā bija caur nocietinātiem vārtiem.

18. gs. muižā norisinājās strauja lauksaimnieciskā darbība, tika ražots spirts un alus. Tagad mājvietu muižā atradis Latvijas Ceļu muzejs, kurā iespējams iepazīties ar Latvijas ceļa nozares attīstību. Zālēs izvietotie materiāli stāsta par to, kā ceļš daudzu gadsimtu laikā audzis no takas līdz automaģistrālei, kādi bijuši pirmie baļķu un akmens ceļi, kā arī pirmie ceļu projekti. Interesanti ir 20. gs. sākumā izmantotie ceļu projektēšanas un būvniecības mērinstrumenti. Apmeklētājiem iespējams apskatīt ceļu un tiltu būves tehniku – gan zirga pajūgu, gan mehānisko. Lejas ratnīcā ir iespēja apskatīt arī ceļa būves mehānismus un Livonijas satiksmes un ūdens ceļu kartes palielinātā kopijā, bet Kalna ratnīcā izvietota arī zirga iejūga un ratu kolekcija. Šlokenbekas muižā var pieteikt arī ekskursijas, kuru laikā muižas pārvaldniece iepazīstina ar muižas vēsturi, saimniecisko darbību un saviesīgo dzīvi, piedāvā aplūkot telpas, kuras ikdienā muižas apmeklētājiem nav pieejamas. Muižas pagrabā iespējams nodegustēt Kurzemes vīndaru darinājumus. Svinīgiem un korporatīviem pasākumiem iespējams iznomāt muižas telpas un iekšpagalmu lielam viesu skaitam, kuri var arī pārnakšņot muižas jaunajā viesnīcā.

Adrese: "Šlokenbekas muižas ansamblis", Milzkalne, Smārdes pagasts, LV-3148
Tālrunis: +371 29904147, +371 63182354
Mājaslapa: www.slokenbeka.lv, www.lvceli.lv
E-pasts: info@slokenbeka.lv, muzejs@lvceli.lv
GPS koordinātes: 56.9760160, 23.2261073

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)