Banner 980x90

Tūroperators: Latvijas ceļotgribētāju interese par Irānu nav liela

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay
Latvijas ceļotgribētājiem ir neliela interese par Irānu kā galamērķi, aģentūrai LETA norāda SIA "Remaco Travel" vadītāja Ieva Keiša.

Viņa skaidro, ka tas varētu būt saistīts ar to, ka Irāna patlaban vēl ir maz pazīstams, specifisks galamērķis. Irānas kā ceļojuma galamērķa izvēli ietekmē arī politiskā situācija reģionā.

"Saistībā ar politisko situāciju konkrētajā reģionā un pasaulē interese par ceļojumiem uz Irānu nav liela. Latvijā ir daži tūroperatori, kuri organizē šogad nelielas grupas uz Irānu, bet katrā ziņā pieprasījumi uz šo valsti ir ļoti reti, ko lielā mērā ietekmē aktuālie notikumi Irānā un tās kaimiņvalstīs," atzīst Keiša.

Kā liecina "Remaco Travel" novērojumi, Irānu par sava ceļojuma galamērķi izvēlas klienti, kas ir daudz ceļojuši un ir gatavi piedzīvojumiem bagātiem un neparastiem ceļojumiem un nemeklē laisku atpūtu pludmalē, atzīmē Keiša.

Savukārt SIA "Impro ceļojumi" valdes priekšsēdētājs Vilnis Klinovičs aģentūrai LETA stāsta, ka saskaņā ar "Impro ceļojumu" novērojumiem pēdējo divu gadu laikā Latvijas ceļotgribētāju vidū par Irānu interese pieaug, taču nākotnē šī interese mazināsies.

"Interese par Irānu mazināsies cenu dēļ, jo pēc Eiropas Savienības (ES) un ASV sankciju atcelšanas sācies Irānas apceļošanas bums, līdz ar to cenas tur strauji aug un augs tuvākajā laikā," skaidro Klinovičs.

Kā vēstīts, ES un ASV atcēlušas ekonomiskās sankcijas pret Irānu, reaģējot uz ANO Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) atzinumu, ka Teherāna ir izpildījusi pērnvasar ar pasaules lielvarām noslēgtās vienošanās nosacījumus par savas kodolieroču programmas izbeigšanu.

Par to Vīnē šogad janvārī paziņojuši ES augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni un ASV valsts sekretārs Džons Kerijs.

Tāpat vēstīts, ka Irānas ārlietu ministrs Mohammads Džavads Zarifs vizītes laikā Latvijā norādīja, ka cīņai ar teroristisko organizāciju "Islāma valsts" jeb "Daesh", kas pārvalda plašas teritorijas Irānas kaimiņos esošajā Irākā un reģiona valstī Sīrijā, nepieciešams politisks risinājums.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 280 000 cilvēku.

Sīrijā 27.februārī stājās spēkā pamiers, tomēr tas neattiecas uz grupējumiem, kurus ANO atzinusi par teroristu organizācijām, tādiem kā "Islāma valsts" un "Al Nusra".

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)