Tukuma novada pašvaldība vēja elektrostacijas parku redz kā ieguvumu

Jelgava, 14.sept., LETA. Uzņēmuma "Eolus" iecerētais vēja elektrostacijas parks Tukuma un Dobeles novada teritorijā ir ieguvums novada attīstībai, aģentūrai LETA pauda Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans ("Tukuma pilsētai un novadam").

Publiskajā apspriedē par parka ietekmes uz vidi novērtējumu Džūkstē bija samērā zema, klātienē piedalījās tikai 12 iedzīvotāji, skaidroja domes priekšsēdētājs, piebilstot, ka Dobelē apspriede bija apmeklēta aktīvāk, tur piedalījās 45 iedzīvotāji.

Lukmans apgalvoja, ka Džūkstes pagasta iedzīvotāju nostāja par vēja elektrostaciju parka būvniecību ir saprotoša un kopumā atbalstoša. Arī novada pašvaldība un Slampes-Džūkstes pagastu pārvalde atbalsta ieceri, redzot projekta realizācijā daudzus ieguvumus novada attīstībai un izaugsmei.

Jau ziņots, ka "Eolus" tuvāko četru gadu laikā Dobeles un Tukuma novados par aptuveni 250 miljoniem eiro plāno būvēt Latvijā lielāko vēja elektrostaciju parku, uzstādot 51 vēja turbīnu.

"Eolus" valdes loceklis Gatis Galviņš iepriekš informēja, ka vēja enerģijas parks varēs saražot aptuveni 0,7 teravatstundas elektroenerģijas gadā, kas būs aptuveni 10% no Latvijas elektroenerģijas gada patēriņa.

Galviņš atzīmēja, ka vēja elektrostaciju parku plānots veidot savienotā teritorijā, kas atrodas divās pašvaldībās - daļa parka atradīsies Dobeles novada Dobeles pagastā, bet daļa - Tukuma novada Džūkstes pagastā. Patlaban noris projekta ietekmes un vidi ziņojuma sabiedriskā apspriešana, ir notikušas vairākas sabiedriskās apspriešanas sanāksmes. Paredzams, ka ietekmes uz vidi atzinuma apstiprināšana varētu notikt līdz gada beigām, kam sekos projekta būvniecības fāze.

Plānots, ka daļā projekta teritorijas būvniecības darbi tiks sākti nākamgad. Saskaņā ar šī brīža plāniem, projekts pilnībā tiks pabeigts 2022.gadā. Drīzumā tiks izraudzītas projekta būvniecības kompānijas, kā arī vēja turbīnu un tehnoloģijas piegādātāji.

Lai arī iepriekš Dobeles novada pašvaldība paudusi bažas par projekta ietekmi uz iedzīvotāju veselības stāvokli, pašlaik pašvaldība neesot gatava izteikt savu nostāju, jo iepazīstas ar ietekmes uz vidi ziņojumu, tas tiek izskatīts un vērtēts, skaidroja pašvaldības pārstāve Liesma Sāviča. Viņa piebilda, ka ziņojuma apspriedē septembra sākumā Dobelē piedalījies liels iedzīvotāju skaits.