Par 336 104 eiro rekonstruēs Lapmežciema notekūdeņu attīrīšanas iekārtas

Rīga, 26.jūl., LETA. Līdz gada beigām plānots rekonstruēt Lapmežciema notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, un darbu kopējās izmaksas ir 336 104 eiro, aģentūra LETA uzzināja Engures novada pašvaldībā.

Darbi, ko nodrošinās SIA "Gate L", tiks veikti saskaņā ar SIA "Hydrotech" izstrādāto tehnisko projektu. Tas ietver vairāku jaunu tehnoloģisko iekārtu uzstādīšanu, lai uzlabotu notekūdeņu attīrīšanas kvalitāti un ietekmi uz apkārtējo vidi. Tiks uzstādīta kombinētā priekšattīrīšanas iekārta, lai atdalītu mehāniskos piemaisījumus un smiltis.

Tiks uzstādīts arī tauku atdalītājs, bet ar sūkņiem notekūdeņi tiks pārsūknēti uz galvenajiem cikliskas darbības bioloģiskās attīrīšanas reaktoriem, kuru darbības princips kardināli atšķiras no pašlaik esošajiem nepārtrauktas darbības reaktoriem, skaidroja pašvaldībā. Jaunā iekārtas ļaus precīzi atdalīt attīrīto ūdeni no saražotajām dūņām, lai tās pēc tam pārsūknētu uz rezervuāriem tālākai apstrādei, pēc kuras tās var kompostēt un izmantot lauksaimniecībā.

Pēc projektu īstenošanas iekārtu jauda palielināsies līdz 180 kubikmetriem diennaktī, kas perspektīvā ar pakalpojumu ļautu nodrošināt jaunu klientu loku Bigauņciemā un Ragaciemā.