Banner 980x90

Latvijas deputāti visvairāk būs pārstāvēti EP Ārlietu komitejā

Eiropas Parlaments (EP) šodien ir apstiprinājis komiteju sastāvus, līdz ar to atbildības jomas sadalījuši arī astoņi Latvijas deputāti parlamentā.

Kā aģentūru LETA informēja EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja vietas izpildītāja un preses sekretāre Marta Rībele, visplašāk Latvijas deputāti būs pārstāvēti Ārlietu komitejā, kur darbosies Sandra Kalniete (V), Andrejs Mamikins ("Saskaņa") un Iveta Grigule (ZZS), Budžeta komitejā darbosies Valdis Dombrovskis (V), bet Starptautiskās tirdzniecības komitejā - Artis Pabriks (V).

Tatjana Ždanoka (LKS) būs Nodarbinātības komitejas un Lūgumrakstu komitejas locekle, Krišjānis Kariņš (V) turpinās darboties Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā, savukārt Roberts Zīle (VL-TB/LNNK) - Transporta komitejā.

Grigule bez Ārlietu komitejas darbosies arī Drošības un aizsardzības apakškomitejā.

Deputātu sadalījumu komitejās ierosina EP politiskās grupas, pamatojoties uz pašu deputātu izrādīto interesi. Deputātu sadalījumam komitejās ir proporcionāli jāatspoguļo EP politiskais sastāvs.

Kā norāda Rībele, vēl līdz galam nav apstiprināts aizvietotājlocekļu saraksts, tomēr dokumenta projekts liecina, ka Latvijas deputāti kā aizvietotāji varētu darboties arī Lauksaimniecības, Kultūras, Ekonomikas, Iekšējā tirgus, Pilsoņu brīvību un Reģionālās attīstības komitejā.

Visu EP komiteju konstitutīvās sanāksmes notiks pirmdien, 7.jūlijā. Šajās sanāksmēs deputāti uz divarpus gadu pilnvaru termiņu ievēlēs komitejas prezidiju - priekšsēdētāju un līdz četriem priekšsēdētāja vietniekiem.

EP trešdien, 2.jūlijā, apstiprināja deputātu skaitu visās 20 EP komitejās un divās apakškomitejās. Lielākajā daļā komiteju deputātu skaits nav ievērojami mainījies. Nozīmīgākās izmaiņas notikušas Ekonomikas komitejā, kur strādās par 11 deputātiem vairāk, un Starptautiskās tirdzniecības komitejā, kur strādās par 10 locekļiem vairāk. Savukārt Ārlietu komitejā jaunajā sasaukumā būs par astoņiem deputātiem mazāk.

Lai sagatavotu EP darbu plenārsēdēs, deputāti ir sadalījušies pastāvīgās komitejās, no kurām katra ir specializējusies atsevišķā jomā. Komitejās deputāti izstrādā, groza un balsojot apstiprina normatīvo aktu priekšlikumus un patstāvīgus ziņojumus, ka arī izskata Eiropas Komisijas un Eiropas Padomes priekšlikumus un atbilstīgos gadījumos sagatavo ziņojumus, ar kuriem iepazīstina deputātus plenārsēdēs.

EP komitejas sanāk uz sēdēm Beļģijas galvaspilsētā Briselē vienu vai divas reizes mēnesī, un to debates ir atk

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)