Banner 980x90

Kā uzkopt māju pirms un pēc svētkiem

Tradicionāli liela daļa ģimeņu visā pasaulē veic pastiprinātu mājas uzkopšanu pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada. Tīrīšana pirms svētkiem, kā arī tīrīšana pēc svētkiem prasa daudz pūļu un laika, tāpēc arvien biežāk šos darbus uztic profesionāļiem, kas visus uzkopšanas darbus veic jūsu vietā. Taču, ja šos darbus veicat patstāvīgi, jums noderēs padomi, kas apkopoti šajā rakstā.

Tīrīšana pirms svētkiem

Pirmssvētku uzkopšana ir obligāts rituāls katras mājsaimnieces dzīvē. Diemžēl šo rituālu ir grūti nosaukt par patīkamu, jo tas prasa daudz pūļu un laika, ko varētu veltīt sev. Ja ikdienā var droši iztikt ar nelielu uzkopšanu reizi nedēļā, tad pirms svētkiem pieņemts veikt pastirpinātu uzkopšanu – iztīrīt mēbeles, paklājus, sadzīves tehniku, izmazgāt aizkarus utt. 

Protams, jūs varat sadalīt pienākumus starp visiem ģimenes locekļiem, taču šajā gadījumā jūs diez vai varēsiet kontrolēt katra izpildītā darba kvalitāti. Taču, veicot uzkopšanas darbus ar profesionālām ierīcēm, jums būs iespēja ātrāk un efektīvāk veikt uzkopšanas darbus, nekā izmantojot ierastos uzkopšanas rīkus – slotas, birstes, lupatas u.c. 

  • Kamēr veļasmašīnā mazgājas aizkari un netīrā veļa, izmantojiet laiku, lai atbrīvotos no putekļiem, kas uzkrājušies uz dažādām mājokļa virsmām. Lai efektīvi atbrīvotos no netīrumiem gan lielās telpās, gan arī mazākās, kā arī grūti pieejamās vietās, lielisks risinājums var būt putekļu sūcējs, kuram ir vairāki maināmie uzgaļi. Turklāt daudzām mūsdienu ierīcēm ir pieejama arī LED gaisma uz grīdas uzgaļa, kas padara putekļus redzamākus un garantē drošu netīrumu savākšanu.
  • Savukārt, lai nodrošinātu visu virsmu higiēnisku tīrību, ir ieteicams izmantot tvaika tīrītāju, kas spēj ātri un bez ķīmisko līdzekļu izmantošanas atbrīvoties no īpaši noturīgiem netīrumiem gan virtuvē, piemēram, uz plīts virsmas, gan arī uz vannasistabas flīzēm u.c.

Tīrīšana pēc svētkiem 

Nereti, sakopjot mājokli pirms svētkiem, mēs sastopamies ar situāciju, ka pēc svētkiem nekārtība un netīrība mājās ir dubultojusies. Ēdienu gatavošana viesiem – salāti, dzērieni un deserti – ne vienmēr paliek bez pēdām, virtuvē noteikti būs traipi, uz iekārtām būs arī tauku un eļļas pēdas. Nerunājot jau par pašām svinībām – noteikti būs kāds, kurš nometīs ēdiena gabalu uz galdauta, ar apaviem atnesīs netīrumus no ielas, izlems istabas centrā “izšaut” Jaungada konfeti plaukšķenes utt. Un papildus tam netīro trauku daudzums pārspēj visu iepriekš minēto. Tāpēc var rasties sajūta, ka uzkopšanas darbi pēc svētkiem prasa pat vairāk piepūļu nekā gatavošanās tiem. 

Taču pat vissarežģītākā pēcsvētku uzkopšana būs ātrāka un patīkamāka, ja jums palīgā nāks “robotu armija”. Piemēram, atbalstu trauku mazgājamai mašīnai varēs sniegt putekļu sūcējs–robots, tvaika tīrītājs, grīdas tīrītājs un citas ierīces. Ja jūsu rokās ir šāds arsenāls, jums nav jābaidās no lielās tīrīšanas un pēc svētkiem nebūs jāvelta ilgs laiks, lai sakoptu savu māju. 

 

Savlaicīga un rūpīga mājas uzkopšana pirms un pēc svētkiem ir svarīga, lai saglabātu tīru, kārtīgu un patīkamu vidi. Izmantojiet šos padomus, lai padarītu savu māju tīru un sagatavotu to jaunajam gadam. Turklāt putekļu sūcējs un citas ierīces ir noderīgi instrumenti, ko var izmantot visu gadu, nodrošinot ātru, efektīvu un ērtu mājas uzkopšanu.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)