Banner 980x90

Kā izvēlēties motorzāģi pavasara darbiem?

Temperatūras stabiņam strauji paaugstinoties, aizvien pieaug dārzā darāmo darbu apjoms – no dobju iekārtošanas līdz zaru apgriešanai vai koku nozāģēšanai. Arī mežā darāmā netrūkst. Kā labāk izvēlēties motorzāģi šiem un citiem pavasara darbiem? To noskaidrosiet šajā rakstā.

Motorzāģu veidi

Ķeroties klāt koku un krūmu sakopšanai, ir svarīgi iepriekš izvērtēt, kurš no motorzāģu veidiem ir izdevīgāks. Mūsdienās izvēle ir visai plaša, tādēļ nebūs problēmu atrast piemērotāko instrumentu. Atliek tikai apkopot dažus svarīgākos faktorus – vēlamo lietošanas veidu, kur darbi tiks veikti, kā arī to, cik bieži.

Benzīna motorzāģi

Klasiskie benzīna motorzāģi ir piemēroti smagam un ilgstošam darbam, pamatā mežā. Ar šādu zāģi arī lieli un resni koki nesagādās grūtības, ņemot vērā to jaudu un mobilitāti. Tiesa, benzīna motorzāģiem ir arī savi trūkumi. Ir jāiegādājas benzīns, tas jāatjauc ar īpašu eļļu, kā arī atsevišķā rezervuārā jāuzpilda ķēdes eļļa. Šo iemeslu dēļ benzīna motorzāģiem ir jāveic regulāra apkope. Tie kopumā arī ir smagāki un skaļāki nekā citi motorzāģu veidi.

Elektriskie motorzāģi

Elektrisko motorzāģu lielākā priekšrocība ir to vieglajā svarā un klusajā darbībā, kā arī tos ir vieglāk apkopt. Kopumā elektriskie motorzāģi ir lieliski piemēroti zaru un nelielu koku apzāģēšanai mājas apstākļos.

Taču līdz ar ērtībām jārēķinās, ka zāģa darbības rādiuss ir visai ierobežots. To iespējams izmantot tik tālu, cik sniedzas strāvas pagarinātāja kabelis. Tādēļ kopumā elektriskie motorzāģi var noderēt, ja tas gada laikā tiek izmantots visai neregulāri.

Akumulatora ķēdes zāģi

Akumulatora ķēdes zāģis ir kā benzīna un elektriskā zāģa hibrīds. Līdzīgi kā elektriskajam motorzāģim tā darbība ir visai klusa, taču zāģi iespējams izmantot arī attālākos dārza vai lauka nostūros, kur strāvas pagarinātāja kabelis, iespējams, nesniedzas.

Tāpat akumulatora ķēdes zāģis lieti noder meža vai grāvju iztīrīšanai no sīkiem kokiem vai krūmiem. Taču tas nenozīmē, ka šim motorzāģim nebūtu pa spēkam nozāģēt arī vidēja vai apjomīgāka izmēra koku.

Kopumā šis motorzāģa veids ir lieliski piemērots dārza pavasara darbiem, it īpaši, ja vērā tiek ņemta tā vieglā un ērtā apkope. Taču to var izmantot arī attālākās vietās, neuztraucoties par elektrības rozetes atrašanās vietu vai iespēju uzpildīt degvielu.

Kā izvēlēties atbilstošāko motorzāģi?

Ņemot vērā iepriekš norādītās motorzāģu atšķirības, ir vērtīgi apdomāties par šādiem faktoriem.

  • Jauda. Cik smagi pavasara darbi ir ieplānoti? Ja pamatā tiek kopts dārzs, tad nav nepieciešama pārāk liela jauda. Savukārt mežā tā lieti noderētu.
  • Svars. Ilgstoši strādājot ar zāģi, liels iekārtas svars var apgrūtināt darbu veikšanu. Tomēr vieglāks motorzāģis var nebūt pietiekams, lai nozāģētu lielāku koku.
  • Mobilitāte. Cik tālu jādodas ar motorzāģi? Ja tiek kopti grāvji, tad darboties ar ierobežotu strāvas pagarinātāja kabeļa garumu būs pagrūti. Turpretī mājas apstākļos liela mobilitāte nav pats svarīgākais.
  • Uzturēšana un apkopes. Jo vairāk motorzāģim ir sastāvdaļu, jo sarežģītāka ir tā apkope, it īpaši benzīna motorzāģim. Savukārt akumulatora ķēdes zāģis daļu apkopes darbu (piemēram, ķēdes spriegošanu) veic automātiski.  

 

Attiecīgā motorzāģa iegādāšanos ieteicams izvērtēt, ņemot vērā to, kādus pavasara darbus plānojat veikt, cik bieži un smagi tie varētu būt – neregulāriem dārza darbiem vai arī vidēji smagiem darbiem ārpus dārza.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)