Banner 980x90

Elektrokartings – motosporta zaļā revolūcija

Kārdinājums uz dzinēju troksni un degvielas smaržu mākoņiem kļūst aizvien mazāks, motosporta pasaule pāriet uz elektroenerģiju. Šī pāreja ne tikai maina sacensību dinamiku, tā raugās uz nākotni, kur videi draudzīgas alternatīvas kļūst par jauno normu. Lasi rakstu un uzzini, kā elektrokartings revolucionizēja kartingu pasauli, ieviešot ekoloģiski draudzīgu pieeju adrenalīna pilnām sacīkstēm, un, kur tu vari meklēt kartingu halli un baudīt elektrokartingu piedzīvojumus Latvijā!

Pirmais kartings pasaulē

Arts Ingels izgudroja pirmo kartingu 1956. gada vasarā Dienvidkalifornijā. Iedvesmojoties no sacīkšu automašīnām, kuras viņš palīdzēja konstruēt Kurtis Kraft uzņēmumā. Šasija bija viegla, izgatavota no tērauda caurulēm, taču pietiekami stipra, lai atbalstītu pieaugušu cilvēku. To izstrādāja zemu un ar platu riteņu bāzi, lai uzlabotu stabilitāti. Ingela draugs Lou Borelli uz šasijas uzstādīja zālāja pļaujamās mašīnas dzinēju. Tā radās pasaulē pirmais kartings. Ātri vien tas ieguva plašu atbalstītāju un motosporta entuziastu interesi, taču pasaule nezināja, ka pavisam drīz tiks izgudrots kaut kas vēl revolucionārāks – elektrokartings.

Elektrokartings: no pirmsākumiem līdz elpu aizraujošai dinamikai

Pirmie elektrokartingi tika radīti 1970. gadu sākumā. Laikā, kad sāka parādīties pirmie eksperimenti ar elektriskajiem transportlīdzekļiem. Braukšana ar tiem bija aizraujoša, turklāt tos bieži varēja atrast izklaides parkos. Taču sākotnējais elektrokartings un tā mazais elektriskais motors nebija pietiekami spēcīgs, lai konkurētu ar benzīna dzinēja kartingu, tādējādi elektrokartings netika uzskatīts par nopietnu sacīkšu sāncensi.

1990. gadi: ceļvedis uz nākotnes ātrumu

Elektrokartings turpina progresēt. 1990. gadi bija būtisks laiks tehnoloģijas attīstībā, kad sāka ražot augstas veiktspējas elektrokartingus ar spēcīgiem motoriem un attīstītu akumulatoru tehnoloģiju. Šis elektrokartings bija ātrāks, uzticamāks un spēja sacensties ar tradicionālo benzīna dzinēja kartingu trases apstākļos. Turklāt elektrokartings bija ar papildu priekšrocību – tas neradīja emisijas, padarot to par videi draudzīgāku izvēli.

2000. gadi: elektrokartings kā spēcīgs sāncensis

Elektrokartingi sāka iegūt popularitāti kā nopietni sacīkšu rīki 2000. gadu sākumā, kad galvenās kartingu organizācijas sāka atzīt elektrokartingus par likumīgu sacensību kategoriju. Kā rezultātā tirgū parādījās vairāk ražotāju. Elektrokartingi un to tehnoloģijas strauji attīstījās, pasaulē sāka parādīties elektrokartingu čempionāti, pasākumi, trases un šur tur arī kāda kartinga halle.

2010. gadi: uzvaras garša

Kopš 2010. gada elektrokartings ir sasniedzis jaunus augstumus, kļūstot ne tikai par populāru izvēli iekštelpu kartingu kompleksos, bet arī par neatņemamu daļu no autosporta kopumā. Elektrokartingi tika izmantoti lielos sacensību pasākumos, piemēram, Formula E čempionātā. Kā arī elektrokartings tiek lietots kā svarīgs solis jaunajiem braucējiem, kuri vēlas attīstīt savas braukšanas prasmes. Turklāt, tehnoloģijām uzlabojoties, izmaksas samazinājās. Elektrokartings kļuva pieejamāks plašākam dalībnieku lokam, ieskaitot amatierus un entuziastus. Respektīvi, lai gan elektrokartings un tā akumulators jāuztur pareizi, tā apkopes izmaksas bija zemākas nekā ar degvielu darbināmam kartingam, jo elektrokartingiem nav vajadzīga regulāra eļļas maiņa vai regulēšana, un tiem ir mazāk kustīgo daļu. Tehnoloģiju attīstībai turpinoties, tika ražoti jaudīgāki dzinēji, izturīgāki akumulatori un attīstījās progresīvas elektroniskās vadības sistēmas.

 

Foto: gunsnlasers.lv

Elektrokartings šodien: zaļā adrenalīna pasaule

Šodien elektrokartings ir dzīvotspējīga alternatīva tradicionālajam, ar benzīnu darbināmam, kartingam. Tas sacīkšu pieredzi padara:

 • klusāku,
 • tīrāku,
 • efektīvāku. 

Elektrokartingu sacensības notiek visā pasaulē gan amatieru, gan profesionālajā līmenī, piesaistot gan jaunus talantus, gan pieredzējušus braucējus. Elektrokartings ir attīstījies no pionieru eksperimentiem līdz modernam un dinamiskam motosporta veidam, kas piedāvā aizraujošas sacensības un pieejamību ikvienam izjust adrenalīna garšu.

Elektrodzinējs – mūžīgā revolūcija motosportā

Elektrodzinēji ir ievērojami ietekmējuši motosporta nozari šobrīd. Lūk, dažas no galvenajām ietekmēm:

 • ilgtspējīgums. Elektrodzinēji piedāvā videi draudzīgāku alternatīvu tradicionālajiem dzinējiem. Minimizējot emisijas un piesārņojumu, samazinās motosporta ietekme uz vidi un uzlabojas gaisa kvalitāte sacensību vietās un apkārtējās teritorijās. Līdz ar to elektrokartingi ir ilgtspējīgāki;
 • tehnoloģiskās inovācijas. Elektrodzinēji piespiež izstrādātājus meklēt jaunas tehnoloģijas un risinājumus, lai uzlabotu jaudu, veiktspēju, kā arī efektīvu baterijas nomaiņu braucienu starplaikos. Tas veicina tehnoloģisku inovāciju ne tikai motosportā, bet arī automobiļu nozarē kopumā;
 • izmaiņas sacīkšu dinamikā. Elektrokartingi, elektriskās automašīnas un motocikli bieži vien piedāvā atšķirīgu vadāmību un dinamiku salīdzinājumā ar tradicionālajiem benzīna vai dīzeļdegvielas transportlīdzekļiem. Tas attiecīgi maina sacīkšu stratēģijas un pieprasa jaunu pieeju sacīkšu gaitai;
 • jauni sacīkšu formāti. Elektrodzinēji un to piedāvātās iespējas un īpatnības ir radījuši iespēju jauniem sacensību formātiem un disciplīnām, piemēram, Formula E, kas piesaista gan jaunus skatītājus, gan resursus attīstībai. 

Elektrodzinēji maina motosporta ainu, veicinot vides ilgtspēju, tehnoloģisko inovāciju un jaunus sacensību formātus, tādējādi virzot motosportu uz zaļāku nākotni un padarot to aizraujošu visiem iesaistītajiem.

 

Foto: gunsnlasers.lv

Kāpēc tieši tev jāizmēģina elektrokartings?

Tev būs iespēja sajust, kā vējš traucas cauri matiem un adrenalīns pulsē sirdī! Un ne tikai! Tālāk rakstā ir minēti daži galvenie iemesli, kāpēc jāizvēlas tieši elektrokartings un jādodas apmeklēt kartinga halle.

 • Adrenalīna deva
  Elektrokartings piedāvā aizraujošu un adrenalīna pilnu braucienu, kurā vari izbaudīt ātrumu un sacensību spriedzi.
 • Iespēja baudīt visiem
  Kartinga halle gaida ikvienu, jo elektrokartingi ir pieejami dažādos izmēros un jaudas līmeņos, kas padara tos piemērotus gan pieaugušajiem, gan jauniešiem (kuri ir augumā vismaz 1,10 m, lai aizsniegtu kartinga pedāļus un stūri), kā arī visiem līmeņiem, sākot no iesācējiem līdz pieredzējušiem braucējiem, tāpēc tu vari baudīt šo aktivitāti kopā ar draugiem un ģimeni.
 • Drošība
  Piemēram, atpūtas parku “GUNSnLASERS” elektrokartingi ir aprīkoti ar drošības funkcijām un ierobežojumiem atkarībā no braucēja vecuma un prasmēm, piemēram, bērniem paredzētajiem kartingiem ir regulējams maksimālais sasniedzamais ātrums (tipiski ap 10–13 km/h), kas neļauj radīt nopietnus riskus, kā arī kartinga halle ir nodrošināta ar trases malās izliktām riepām, kas kalpo kā trieciena izolators.
 • Draudzīgas cenas
  Elektrokartings cenas ziņā ir draudzīga izklaide, tā neiekļauj papildu izmaksas. Elektrokartings, ķivere, trase, kā arī drošības instruktāža ir iekļauta cenā. Tev tikai jāizvēlas ilgums, cik minūtes vēlēsies izbraukt.
 • Aktivitāte visa gada garumā
  Braukšanai ar elektrokartingiem ir paredzēta kartinga halle, kuru var apmeklēt visu cauru gadu– vasaras karstumā un ziemas aukstumā. Lielākoties elektrokartingu trases ir ierīkotas iekštelpās, jo nav kaitīgo izmešu un smaku, kā tas ir iekšdedzes kartingu gadījumā.
 • Prasmes un stratēģija
  Elektrokartings ļauj attīstīt stratēģisku domāšanu, koncentrēšanās spēju, braukšanas prasmi, kā arī veicina sportiskumu un godīgumu, jo dalībniekiem jāievēro noteikumi un jārīkojas saskaņā ar sporta etiķeti.
 • Izklaide un izglītība
  Elektrokartings var kalpot ne tikai kā izklaides aktivitāte, bet arī kā iespēja izglītoties par elektriskajiem transportiem un to ilgtspējību, kas ir svarīgi mūsdienu pasaulē.

Elektrokartings piedāvā aizraujošu, pieejamu un videi draudzīgu pieredzi, kuru ir vērts izmēģināt visiem motosporta entuziastiem un izklaides meklētājiem.

 

Foto: gunsnlasers.lv

Vai kartinga halle ir piemērota tavam nākamajam pasākumam?

Izklaides parka “GUNSnLASERS” kartinga halle ir piemērota dažādiem pasākumiem un aktivitātēm, tostarp:

 • klases ekskursijām;
 • vecpuišu/vecmeitu ballītēm;
 • dzimšanas dienas svinībām;
 • korporatīviem pasākumiem;
 • sacensību un turnīru rīkošanai;
 • ģimenes vai draugu kopā būšanai;
 • neplānotai izklaidei brīvdienās vai darba dienās.

Lai padarītu pasākumu vai atpūtu aizraujošāku, “GUNSnLASERS” iekštelpu trasē iespējams uzklāt savu svētku galdu ar līdzi paņemtām uzkodām un dzērieniem. Kā arī kartinga halle ir aprīkota ar novusu, galda spēlēm, galda tenisu un futbolu. Tieši tevi un tavus draugus gaida kartinga halle, lai noskaidrotu, kurš spēs uzstādīt trases ātrāko rezultātu! 

Kāpēc “GUNSnLASERS" kartinga halle?

“GUNSnLASERS" kartinga halle (Rīgā, Mārkalnes ielā 10) ir uz zaļās revolūcijas viļņa un sniedz iespēju arī tev piedalīties šajā pārmaiņu izaicinājumā, izbaudot adrenalīna piesātinātas sacensības un iepazīstot jauno motosporta realitāti, kur vides ilgtspēja un tehnoloģiskās inovācijas veido jaunu standartu sacensībām un izklaidei. Vēlies spontāni izklaidēties? Kvalitatīvi pavadīt laiku ar ģimeni vai draugiem? Svinēt nozīmīgus svētkus? Vairāk info meklē mājaslapā www.gunsnlasers.lv, raksti uz e-pastu info@gunsnlasers.lv vai zvani pa tālr. +371 27274646 un rezervē laiku braucienam! Elektrokartingi tevi gaida Rīgā, Mārkalnes ielā 10!

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)