Banner 980x90

Dūklavs lauksaimniekiem sola risināt jautājumus par nodokļu atlaidēm

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) piensaimniekiem solījis, ka tuvākajā laikā tiksies ar atbildīgajām amatpersonām, lai risinātu piensaimniecības nozarei svarīgos jautājumus par obligātās iepirkuma komponentes (OIK) un nodokļu atlaidēm, aģentūru LETA informēja biedrības "Zemnieku saeima" pārstāve Ieva Alpa-Eizenberga.

"Tas ir viens no lielākajiem kreņķiem piensaimniekiem. Manā fermā elektrības izmaksas ir apmēram 800 eiro ik mēnesi, kas ir apmēram 10 eiro uz vienu govi. Lielākās izmaksas nav jau tieši par elektrību, bet gan par OIK un pārvadi. Ja būtu iespēja saņemt šo atlaidi, ietaupījums būtu vismaz par trešo daļu," sacīja zemniece.

Savukārt Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) piena grupas vadītāja Sandra Stricka atzina - lai ministram būtu pilnīgāka izpratne par sarežģīto situāciju piena nozarē, kā arī lai kopīgi meklētu risinājumus, turpmāk vismaz divas reizes mēnesī notiks ministra un piensaimnieku tikšanās.

"Pozitīvi vērtējams tas, ka visas piena nozares organizācijas turpmāk regulāri - vismaz divas reizes mēnesī - tiksies ar ministru, lai informētu par reālo situāciju saimniecībās, jo problēmas ir samilzušas un ir nepieciešams tām kopīgiem spēkiem rast risinājumus," sacīja Stricka.

Tāpat organizāciju pārstāves norādīja, ka piena ražotāji aicina pārstrādātājus un mazumtirdzniecības tīklus būt solidāriem, veidojot piena cenu, kā arī aicina pārstrādātājus meklēt jaunus noieta tirgus ārpus Eiropas Savienības, papildus izmantojot valsts sniegtās atbalsta iespējas.

Ceturtdien, 5.martā, Dūklavs tikās ar LOSP piena grupas, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas un "Zemnieku saeimas" pārstāvjiem. Sarunu laikā ministrs aicināts izskatīt iespēju piensaimniecībām saņemt OIK atlaidi, kā arī pietiekties nodokļu brīvdienām, kas attieksies ne tikai uz pievienotās vērtības nodokli (PVN), bet arī uz darbaspēka nodokļiem.

LOSP iepriekš aicināja valdību piena nozarei noteikt prioritāru statusu, situācijas risināšanā iesaistoties ražotājiem, pārstrādei, tirgotājiem, Zemkopības, Ekonomikas un Finanšu ministrijai. Vienlaikus organizācijas pārstāvji atzina - lai gan vērojama pārprodukcija un iepirkuma cenas ir kritušās, tomēr situācija tālākā perspektīvā nozarē vērtējama optimistiski. Ja Eiropas Savienībā vidēji piena iepirkuma cena 2014.gadā bijusi 330 eiro tonnā, tad 2016.gadā tā tiekot prognozēta 350 eiro tonnā.

Saskaņā ar Zemkopības ministrijas aplēsēm piena iepirkuma cenas kritums maksimumu varētu sasniegt martā, taču pēc tam prognozējams cenas kāpums. Savukārt piena ražotāji sarežģītajā situācijā šogad var rēķināties ar vairāk nekā 43 miljonu eiro valsts atbalstu, no kuriem ciltsdarbam piešķirts 23,36 miljonu finansējums, 12,38 miljoni būs atbalsts par slaucamām govīm, bet 7,7 miljoni - Eiropas Savienības atbalsts.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)