Banner 980x90

CSP eksperti tiešsaistē prezentēs statistiku par blīvi apdzīvotām teritorijām

Nodarbināto plūsmu diagramma no dzīvesvietas līdz darba vietai
Nodarbināto plūsmu diagramma no dzīvesvietas līdz darba vietai
Trešdien, 24. februārī, Vidzemes inovāciju nedēļas ietvaros tiešsaistes konferencē no pulksten 10.00 uzstāsies Centrālās statistikas pārvaldes eksperti, prezentējot CSP statistiku par blīvi apdzīvotām teritorijām un datu analīzes rīkus.

"Apmaldīties var mežā un apmaldīties var arī datos. Tāpēc gādājam, lai vajadzīgie dati kā kompass ir "pa rokai" ikvienam, kam tie ir nepieciešami – no skolnieka līdz pētniekam. Datu vizualizācijas, pētnieciskās datu kopas, ģeotelpiskā statistika, metadati – to visu sniedzam datu lietotājiem," teic CSP Informācijas un komunikācijas departamenta direktors Uldis Ainārs.

CSP Izplatīšanas risinājumu daļas vadītājs Dāvis Kļaviņš konferencē iepazīstinās ar blīvi apdzīvotām teritorijām un šo datu lietošanas iespējām, savukārt Uldis Ainārs demonstrēs CSP izstrādātos datu analīzes rīkus, tai skaitā jaunāko – par teritoriju ekonomisko aktivitāti.

Konferencē izskanēs arī pieredzes stāsts no Mārupes, kā pašvaldība izmanto blīvi apdzīvotu teritoriju statistiku ūdenssaimniecībā.

Dalībniekiem iepriekšēja reģistrēšanās nav nepieciešama. Konferences norise: ej.uz/datu_konference_LPS

Konferences programma

Pirms diviem gadiem CSP sāka publicēt datus par blīvi apdzīvotām teritorijām, kurus aizvien biežāk izmanto dažādu speciālistu aprindās. Blīvi apdzīvota teritorija ir alternatīvs rādītājs esošajām administratīvajām teritorijām un teritoriālajām vienībām – pilsētām un ciemiem. Blīvi apdzīvota teritorija ir no administratīvā un teritoriālā iedalījuma neatkarīga, nošķirta teritorija – apmešanās vai darba vieta, kurā viens otram kaimiņos vai netālu dzīvo vai strādā vismaz 50 pastāvīgie iedzīvotāji.

2019. gadā Latvijā bija 1 319 blīvi apdzīvotas teritorijas, 131 no tām pastāvīgo iedzīvotāju skaits ir mazāks nekā 50, taču tajās strādā vismaz 50 nodarbināto.

Avots: Centrālā statistikas pārvalde

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)