Banner 980x90

Centrālās un Austrumeiropas valstu un Ķīnas sadarbībai izveidos darba grupu

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Valdība otrdien vienojās atbalstīt darba grupas izveidi Centrālās un Austrumeiropas valstu un Ķīnas sadarbības formāta ietvaros organizēto pasākumu koordinēšanai.

Kā norādījusi Ārlietu ministrija, apzinoties ievērojamo sadarbības potenciālu, vēl pirms formālas Centrālās un Austrumeiropas (CAE) valstu un Ķīnas sadarbības formāta (16+1) izveidošanas 2012.gada 16+1 Varšavas samitā Latvija veicinājusi reģiona sadarbības jomu paplašināšanu un stiprināšanu ar Ķīnu.

Sudžou samitā tika pausts augsts novērtējums Latvijai līdzšinējās 16+1 sadarbības veicināšanā, kā arī samita gala dokumentā ir iekļauti konkrēti praktiski darbi un pienākumi, kas Latvijai uzticēti 2016.gadā - jāizveido loģistikas koordinācijas sekretariāts, jāorganizē transporta ministru sanāksme, samits un ar to saistītie pasākumi, kas prasa papildu finanšu un cilvēku resursus.

Ministrija atzīst, ka pasākumu, īpaši samita un Biznesa foruma, saturiska un praktiska sagatavošana ir resursietilpīgs ikdienas darbs, kas jāsāk nekavējoties. Šī iemesla dēļ skaidrots, ka 16+1 pasākumu sagatavošanai optimāls risinājums būtu papildu padomnieka līmeņa štata vietas izveide Ārlietu ministrijā, kas nodrošinātu pastāvīgas kontaktpersonas nozīmēšanu samita sagatavošanas un saistīto jautājumu koordinēšanai, kā arī starpinstitūciju darba grupas izveide.

Paredzēts, ka darba grupa koordinētu un uzraudzītu 16+1 pasākumu sagatavošanu, tostarp koordinējot atsevišķiem uzdevumiem izveidotas nozaru darba grupas. Tāpat tā koordinētu Latvijas interešu saskaņošanu un virzīšanu vidējā termiņā 16+1 formāta ietvaros.

Daudzo pasākumu un iniciatīvu sagatavošanai un norisei nepieciešami papildu finanšu resursi, un kopējās izmaksas veido 255 000 eiro. Kopējās nacionālo koordinatoru un pavadošo personu pasākuma izmaksas viesnīcas, transporta, ēdināšanas un tulkošanas nodrošināšanai paredzētas 15 200 eiro apmērā.

Domnīcu konference, kurā piedalās divi līdz trīs pārstāvji no 16+1 valstīm, izmaksās 20 000 eiro. Tikmēr padomnieka štata vietas izveidošana Ārlietu ministrijā 16+1 pasākumu koordinēšanai izmaksās 42 000 eiro. Tikmēr, atzīmējot Latvijas-Ķīnas diplomātisko attiecību nodibināšanas 25.gadadienu, plānots organizēt pasākumu programmu Ķīnā, kas izmaksās 50 000 eiro.

Sanāksmes laikā 2016.gada aprīlī vai maijā plānota Loģistikas koordinācijas sekretariāta inaugurācija. Transporta ministru sanāksmi plānots rīkot kopīgi ar biznesa konferenci, tādējādi sasniedzot ne tikai augstāko amatpersonu līmeni, bet paverot daudz plašākas iespējas uzrunāt Ķīnas biznesa vidi un piedāvāt Latvijas ostu un loģistikas sektoru Ķīnas preču apkalpošanai. Konferencē bez oficiālajām delegācijām plānota līdz 200 biznesa pārstāvju dalība, un kopējās izmaksas varētu veidot 80 000 eiro.

Paredzēts, ka loģistikas koordinācijas sekretariāts Satiksmes ministrijā gatavos un apkopos informāciju par sadarbību 16+1 formāta ietvaros, sekos līdzi un piedalīsies 16+1 formātā pasākumos, kuros pārstāvēs koordinējošo valsti, un attiecīgi piedalīsies gan organizēšanā, dienas kārtības veidošanā un komunikācijā ar organizējošo pusi. Sekretariātam jāizveido arī speciāla interneta mājaslapa, kurā būs informācija par formāta izveides dokumentiem, kopīgi rīkotiem pasākumiem un to gaitā sniegtiem ziņojumiem, prezentācijām, pārskatiem, preses relīzēm, 16+1 valstu failiem ar informāciju par katras valsts piedāvātām iespējām sadarbībai ar Ķīnu transporta jomā, interesēm, aktualitātēm, piedāvājumiem un pasākumiem. Mājaslapas uzturēšanai un aktualizēšanai būs nepieciešams arī vismaz viens pastāvīgi nodarbināts cilvēks.

Koordinējošā sekretariāta pienākumu veikšanai kopā nepieciešami aptuveni 111 000 eiro.

Lai Latvija sekmīgi varētu izmantot iespējas, ko dos koordinējošās valsts statuss un iegūtā atpazīstamība un popularitāte, nepieciešams stiprināt diplomātisko kapacitāti valstīs, kas aktīvi strādā Jaunā Zīda ceļa kontekstā: Ķīnā, Kazahstānā un Baltkrievijā. Maksimāla rezultāta sasniegšanai nepieciešams izveidot specializēto transporta atašeju vietas minētajās valstīs. Trīs atašeju vietu izveidošana prasa papildu finansējumu ap 400 000 eiro.

Nākamā gada 16+1 samita pasākumu, Transporta ministru sanāksmes, Loģistikas koordinācijas sekretariāta izveides un Latvijas-Ķīnas diplomātisko attiecību nodibināšanas 25.gadadienas pasākumu finansēšana būtu veicama no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem 973 200 eiro apmērā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)