Banner 980x90

6 neierasti olu krāsošanas veidi: Iesaka šefpavārs

Gatavojoties vieniem no košākajiem svētkiem – Lieldienām, "Rimi" gardēdis un šefpavārs Normunds Baranovskis ciemos uz savu virtuvi aicināja trīs sabiedrībā zināmas personības – TV un radio personību Kristapu Tālbergu, modeli un raidījumu vadītāju Māru Sleju un improvizatori un radio personību Sandu Dejus, lai noskaidrotu viņu Lieldienu tradīcijas un izaicinātu jauniem olu krāsošanas veidiem ar tādām dabiskām sastāvdaļām kā kurkuma, melnie rīsi, sarkanais kāposts, biete, karkade un zaļā tēja.

Kā atklāj Sanda, viņu ģimenē olas tiek krāsotas ne tikai Lieldienās – viņasprāt, tā ir lieliska kopīga laika pavadīšana, gan kopā ietinot olas, lai veidotos dažādi raksti, gan priecājoties par rezultātu, kas ir pats interesantākais olu krāsošanas brīdis. Turpretī Māra atklāj, ka olu krāsošana nav viņas stiprā puse, tāpēc labprātāk svētkos dodas pie vīramātes, kur bērniem ir iespēja radoši izpausties. Lielākais Māras atklājums bija karkade tēja, kuras rezultāts pārsteidz, pat tikai ieliekot virā olu bez jebkādiem pārsējiem. Arī Kristapam uzticētie melnie rīsi bija jaunatklājums, un, lai arī viņš atklāj, ka nav prasīgākais olu ietīšanas un krāsošanas meistars, rezultāts patīkami iepriecina.

“Tradicionāli populārākais un vienkāršākais olu krāsošanas veids, protams, ir vārīt tās sīpolu mizās. Atkarībā no sīpolu mizu daudzuma un veida olas sanāk no gaiši līdz pat šokolādes brūnām vai ar violetu nokāsu, ja izmanto, piemēram, sarkano sīpolu. Tomēr ir tik daudz dažādu krāsu, kāpēc apstāties tikai pie sīpolu mizām? Krāsojot olas kurkumā, melnajos rīsos, karkade un zaļajā tējā, sarkanajos kāpostos un pat bietēs, izdosies patiešām interesantas un, galvenais, neierastas Lieldienu olas pelēkā, violetā, dzeltenā un pat melnā krāsā, ko celt svētku galdā,” stāsta šefpavārs.

Lai olas izdotos košas, šefpavārs iesaka rīkoties šādi: sākumā uzvāri viru – lej katlā ūdeni un pievieno izvēlētās sastāvdaļas, intensīvākam tonim vari pievienot galda etiķi un sāli. Uzvāri viru, tad iecel tajā olas un vāri tās astoņas līdz desmit minūtes. Kad olas izvārītas, izcel tās no viras. Viru neizlej, bet ļauj tai atdzist. Intensīvākam tonim iecel olas atpakaļ atdzisušajā virā un atstāj vēl uz kādu laiku – ja vēlies, pat uz nakti. Svarīgi – ja nevēlies, lai olas dzeltenums paliek zils, neatstāj olas karstā virā, jo tās turpinās gatavoties, pat ja katls būs nocelts no plīts!

Izmēģini šefpavāra ieteikumus un pārsteidz draugus un radus ar skaistām Lieldienu olām! Rakstu uz olām var veidot, aptinot tās ar dabas veltēm vai iemetot krāsā dažādus elementus, piemēram, zariņus, lapiņas, ziedus, dziju u. tml.

Kurkuma

 

Kurkumas virā krāsotas olas izdosies košas un saulainas – no gaiši dzeltena toņa līdz pat oranžam. Ņem paciņu kurkumas, izšķīdini to litrā ūdens un uzvāri. Ieteikums: izmanto baltās olas, novāri astoņas līdz desmit minūtes, atdzesē viru un olas liec atpakaļ aukstā krāsā. Noturi vismaz trīs stundas, lai krāsa kļūtu intensīvāka.

Melnie rīsi

 

Melno rīsu novārījums ir gana jaudīgs, lai nokrāsotu arī brūno vistu olas. Novāri daudz rīsu, pievieno etiķi un sāli. Novārījumā vari iegremdēt jau novārītas olas un likt viru ledusskapī krāsoties uz nakti. Pavisam melna krāsa izdosies, ja olas noturēsi novārījumā vismaz trīs stundas. Nokrāsotās olas noskalo un iespīdini ar pilīti eļļas.

Zaļā tēja, spināti un kviešu zelmeņi

 

Zaļās tējas, spinātu un kviešu zelmeņa krāsa ir visneprognozējamākā. Ūdenī vāri tēju un zaļumus kopā ar galda etiķi. Lai iegūtu krāsainas olas tējas novārījumā, ar desmit minūtēm nepietiks, tāpēc labākais veids ir tās atstāt krāsūdenī uz nakti, novietojot vēsā vietā vai ledusskapī.

Bietes

 

Lai arī var šķist, ka bietēs olas nokrāsosies sarkanas kā Latvijas karogs, tā tomēr nav. Līdzko bietes tiek vārītas, krāsa kļūst brūna. Taču ir iespēja arī saglabāt sarkano toni. Novāri olas un iegremdē tās nevārītā biešu sulā. Jo ilgāk olas turēsi krāsā, jo tonis būs intensīvāks. Bet atceries, ka viss ir labs ar mēru – ar desmit līdz 12 stundām būs gana.

Sarkanais kāposts

 

Sarkanais kāposts savienojumā ar ūdeni, etiķi un sāli veido lielisku krāsūdeni. Šī, iespējams, ir viena no unikālākajām dabīgajām olu krāsām. Tā izdodas katru reizi citāda. Sagriez kāpostu smalkās strēmelēs un novāri. Liec olas vārīties astoņas līdz desmit minūtes. Noturi atdzesētā krāsā vēl trīs stundas, un rezultāts būs lielisks.

Karkade tēja

 

Krāsojot olas karkadē tējā, iegūsi nokrāsu no tik skaistās un modernās pelēki zilganās līdz violetai. Ūdenī vāri tēju, pievieno galda etiķi intensīvākam tonim. Liec olas vārīties astoņas līdz desmit minūtes. Ja vēlies intensīvāku krāsu, noturi olas krāsūdenī vismaz trīs stundas.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (3)
Anonīms [Anonīms] Pirmdiena, 10. aprīlī, 2023, 01:35

Sesso Webcam La chat di sesso gratuita è un modo divertente per incontrare persone e condividere le tue esperienze sessuali. Sesso Webcam

Anonīms [Anonīms] Piektdiena, 07. aprīlī, 2023, 23:37

примем на манерничать оформление изо всех сил необходимых документов и доставим авто из ОАЭ под ключ Оформить Кредит Наличными Без Справок Онлайн (america-dubai-auto.com) Невзирая на так, яко счет показывается резвым и еще лучшим лекарственное средство постановления финансовых проблем, немерено все находят решение сверху текущий шаг за сложности упражнения евонный оформления. [URL=]Микрозайм На Киви Кошелек[/URL]

Anonīms [Anonīms] Piektdiena, 07. aprīlī, 2023, 01:27

положим на жеманиться оформление изо всех сил необходимых документов и доставим авто из ОАЭ под ключ Микрозаймы Москва Невзирая сверху то, яко кредит появляется шибким и еще лучшим лекарственное средство ответы денежных проблем, жуть все решаются на текущий шаг из-за трудности операции евонный оформления. [URL=]Оформить Телефон В Кредит Онлайн[/URL]