Zviedru mūris un viduslaiku sēta "Niedru lija"

Zviedru mūris ir siena Jaunpils centrā blakus baznīcai. Tā radusies 17. gs., un, pēc nostāstiem, to uzcēluši zviedru karagūstekņi, kurus barons Matiass fon der Reke uz Jaunpili atvedis pēc Salaspils kaujas Trīsdesmitgadu karā (1618 - 1648).

Šodien aiz mūra atrodas viduslaiku sēta "Niedru lija", kas apmeklētājiem ir pieejama no maija līdz septembrim, nedēļas nogalēs, vai pēc iepriekšēja pieteikuma jebkurā laikā. Apmeklētājiem ir iespēja izbaudīt dažādas viduslaiku aktivitātes – šaušanu ar lokiem vai arbaletu, šķēpu un cirvju mešanu, monētu kalšanu. Jebkuram apmeklētājam ir iespēja arī piemērīt bruņinieku bruņas, paņemt rokā zobenu, nofotografēties ar kaujas cirvi un bruņu cepuri.

Adrese: "Viduslaiku sēta Niedru lija", Zviedru mūris, Jaunpils, Jaunpils novads, LV-3145
Tālrunis: +371 26336513
Mājaslapa: www.viduslaikos.lv
E-pasts: info@viduslaikos.lv
GPS koordinātes: 56.7296386, 23.0205577

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)