Banner 980x90

Kaņiera ezers, pilskalna taka, niedru laipa un putnu vērošanas torņi

Kaņieris ir plašs, sekls piejūras ezers, kura niedru labirintos lielā skaitā ligzdo dažādu sugu ūdensputni. Ezers ir viena no labākajām putnu vērošanas vietām Latvijā, īpaši no marta līdz jūnijam un no augusta līdz oktobrim. Šobrīd ezers ir aizaudzis ar niedrēm un citiem augiem, tāpēc Riekstu pussalā putnu vērošanai tika izbūvēts putnu vērošanas tornis, kas ļauj pārredzēt ievērojamu daļu Kaņiera ezera.

Atrodoties tornī, iespējams redzēt ne vien jūras kraukļu koloniju dienvidaustrumu virzienā no torņa, bet rietumu pusē ir liela iespēja ieraudzīt planējam jūras ērgli. Šurp doties vērts arī tādēļ, lai papriecātos par ezera un torni ieskaujošo kadiņu pļavas ainavu, gulbjiem un elegantajiem baltajiem gārņiem. 2013. gada vasarā blakus tornim Riekstu salā izveidota arī Niedru laipa, kas ved uz Andersalu. Taka 700 m garumā ir izvietota uz pontoniem un ļauj iepazīt citādi nepieejamo un noslēpumaino niedrāju pasauli. 2013. gadā atjaunota arī Kaņiera ezera pilskalna taka, kas 1.5 km garumā ved cauri mežam un zāļu purvam uz Kaņiera pilskalnu. Pa ceļam tā šķērso akmeņu valni, kas, iespējams, ir bijis saistīts ar pilskalnu. Takas galā ir izvietots skatu tornis, no kura var pārredzēt Kaņiera ezeru. 

Adrese: Riekstu pussala, Lapmežciema pagasts, LV-3118
Tālrunis: +371 67730078, +371 29253514
Mājaslapa: www.daba.gov.lv/kemeri, www.kemerunacionalaisparks.lv
E-pasts: pieriga@daba.gov.lv, k.didze@lvm.lv
GPS koordinātes: 57.0020005, 23.4323922

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)