Banner 980x90

Dabas parks "Engures ezers" un Orhideju taka 

Dabas parks "Engures ezers" un Orhideju taka atrodami pie Engures ezera, kas ir trešais lielākais Latvijā. Doties apkārt Engures ezeram ir vērts, ja patīk vērot dabu – putnus un dzīvniekus, ūdeņu rāmumu un saules rietus, ieraudzīt retas augu sugas vai salasīt pilnus ogu vai sēņu grozus.

Pie paša ezera mājvietu sev raduši dzīvei savvaļā pieradinātas govis un zirgi. Tos un ezera putnus var vērot no skatu torņiem. Tepat joprojām darbojas Engures ornitoloģisko pētījumu centrs, kas ir Bioloģijas institūta Ornitoloģijas laboratorijas lauku bāze, kurā ornitologi nodarbojas ar ezerā ligzdojošo putnu izpēti un gredzenošanu. Engures ezera dabas parka palieņu pļavas, zāļu purvi un mitrie meži var lepoties ar lielu orhideju dzimtas sugu daudzveidību. Engures apkaimē aug 22 no Latvijā sastopamajām 32 orhideju dzimtas sugām, tādēļ šeit izveidota Orhideju taka. Tās ieteicamais apmeklējuma laiks - jūnija beigas un jūlija pirmā puse, kad savvaļas orhidejām ir lielais ziedēšanas laiks. Te iespējams apskatīt arī mušu ofrīdas audzes, kas ir ļoti reta orhideja un sastopama tikai Kurzemē. Pastaigājoties pa 3,5 km garo taku iespējams iepazīt gan orhideju sugu, gan purva daudzveidību. Nav arī aizmirsts par aizrautīgajiem makšķerniekiem, jo Engures 1. laivu bāzē ir iespējams iznomāt laivu gan makšķerēšanai, gan atpūtai, bet pēc garās pastaigas un atpūtas var doties arī pie ezera netālu ierīkotajām piknika vietām, lai atpūstos no ikdienas kņadas. 

Adrese: Bērzciems, Engures pagasts, Engures novads, LV-3112
Tālrunis: +371 29474420
Mājaslapa: www.eedp.lv, www.enguresnovads.lvwww.visittukums.lv
E-pasts: tic@enguresnovads.lv
GPS koordinātes: 57.2580337, 23.1363075

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)