Vietējās ziņas

 • Atjaunotā Mālpils muižas pils lieliskai atpūtai

  fastestlaps/flickr.com

  Mālpils muižas kungu māja celta 1760. gadā, pateicoties baronam Gustavam Vilhelmam fon Taubem, kuram muižas parkā uzstādīts piemiņas obelisks. Pēc muižas dedzināšanas 1905. gadā toreizējais muižas barons Aleksandrs fon Grote to atjaunoja neoklasicisma stilā ar barokāliem elementiem, kāda tā redzama arī šodien. Muižas pils ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, un tās restaurācija tika noslēgta 2008. gadā.

 • Iepazīsti dzirnavu darbības principus Rideļu dzirnavās

  Rideļu dzirnavas atrodas Engures novada Engures pagastā, kur tās bijušas jau ļoti ilgi. 1863. gadā, kad Engures ezeru savienoja ar jūras līci, ūdens līmenis ezerā nokritās gandrīz par diviem metriem, un grāfs Landsdorfs uzbūvēja lielas dzirnavas, ko darbināja ūdens rats. Lai arī mūsdienās tās graudu pārstrādei vairs neizmanto, gan dzirnavas, gan ezers un tā apkārtne ir teicama vieta atpūtai un dabas baudīšanai.

 • Rāmavas Depkina muiža –, kur reiz savas dzīves nozīmīgākos gadus pavadījis Garlībs Merķelis2

  shutterstock.com

  Rāmavas (Depkina) muižas kungu māja, kas atrodas Ķekavas novada Ķekavas pagasta Rāmavā, ir skaista koka ēka, kas saglabājusies lieliskā stāvoklī un salīdzinoši nesen atjaunota. Divstāvīgais nams ir klasicisma formās ieturēta ēka ar augstiem bēniņiem; to ieskauj ainavu parks, kurā atrodamas dažas retas koku sugas un neliela upīte. Netālu no kungu mājas atrodas kapsēta, kurā apglabāts viens no agrākajiem muižas īpašniekiem – Garlībs Merķelis.

 • Aktualitātes kravu pārvadājumu nozarē 2021. gada sākumā

  Pēdējā laikā ievērojamas pārmaiņas gan uzņēmējiem, gan kravu pārvadātājiem ir nākušas līdz ar jaunā gada sākšanos, kad Lielbritānija oficiāli turpmāk nav daļa no Eiropas Savienības. Ko tas nozīmē uzņēmējam, kurš regulāri veic pārvadājumus no, uz vai tranzītā caur Lielbritāniju? SIA Vervo mājaslapā ir atrodami dažādi risinājumi, soli pa solim, lai atvieglotu muitas procedūras un turpinātu nodrošināt vienmērīgu un ātru satiksmes plūsmu. SIA Vervo loģistikas speciālisti ir zinoši un ar savām zināšanām labprāt dalās, sniedzot bezmaksas konsultācijas jaunajiem un pastāvīgajiem klientiem.

 • 5 izplatītākie iPhone bojājumi un kā tos novērst

  Gluži tāpat kā citu zīmolu viedtālruņu lietotāji, arī iPhone īpašnieki mēdz saskarties ar dažādiem ierīces darbības traucējumiem. Dažkārt tie saistīti ar kļūdu sistēmā, un ir salīdzinoši vienkārši novēršami. Taču ir arī gadījumi, kad jāmeklē zinoša speciālista palīdzība. Turpinājumā 5 izplatītākie iPhone bojājumi un ieteikumi to risināšanā. 

 • Jaunmoku pilij šogad 120 gadi!

  Jaunmoku pils šogad atzīmē savu 120 gadu jubileju. Nozīmīgā svētku gada tematika ir "…dabiski…". Tā daudznozīmīgais moto caurvīs visus muzeja rīkotos Jaunmoku pils jubilejas gada pasākumus.

 • Rīgas pils – Latvijas Valsts prezidenta rezidence

  Ilya Dubovsky/flickr.com

  Rīgas pils – kādreizējās Livonijas ordeņa mestra uzturēšanās vietas – pamati likti 1330. gadā, un tā ir Latvijas Valsts prezidenta rezidence kopš 1922. gada, kad dibināta Latvijas Valsts prezidenta institūcija. Vairākkārt stipri nopostīta, pils tomēr piedzīvojusi arī ievērojamas pārbūves un paplašināšanas. Rīgas pils atrodas Vecrīgā, Daugavas krastā un ir nozīmīgs Latvijas vēstures un kultūras mantojums.

 • Presto autoskola Tukumā – izvēle Nr. 1

  Presto autoskolas izstrādātā inovatīvā pieeja apmācību procesam nobruģē veiksmīgu ceļu pretim sapnim par tiesību iegūšanu. CSDD dati apliecina, ka Presto kursanti regulāri ieņem top pozīcijas pēc eksāmenu kārtošanas rezultātiem. Turklāt ne vien mācību process ir daudz efektīvāks, bet nodarbību organizēšanas modelis paredz iespēju tiesības iegūt arī daudz ātrāk kā citviet.

 • Kā iegūt baltākus zobus

  Skaistu un žilbinoši baltu smaidu vēlas ikviens. Bet kā tādu iegūt? Ja kādreiz baltie zobi kļuvuši dzeltenīgi vai pelēcīgi? Kā atgūt to agrāko spozmi? Lai padarītu zobus baltākus, var izmantot dažādas metodes, bet katrai no tām ir savi plusi un mīnusi, tāpēc katram pašam, konsultējoties ar savu zobārstu, jāizvērtē un jāatrod piemērotākais risinājums. 

 • OCTA polises iegāde – kas jāzina?

  Tas brīdis ir klāt! Autovadītāja apliecība ir rokā, un jaunais auto arī iegādāts. Nu tik varēs doties izbraucienos! Tomēr, pirms dodies izpētīt Latvijas tālākos nostūrus, vērts pārbaudīt, vai mašīna ir gan labā tehniskajā stāvoklī, gan visi dokumenti kārtībā – tehniskā pase, OCTA apdrošināšana un varbūt arī KASKO. Lasi rakstu un uzzini padomus, ko vērts ņemt vērā, iegādājoties obligāto OCTA polisi!