Tukuma slimnīcas ārstes rīcību saistībā ar jaunas sievietes nāvi dzemdībās vērtēs LĀB Aroda tiesa

Ilustratīvs foto/ Foto: Tukums24.lv
Ilustratīvs foto/ Foto: Tukums24.lv

Tukuma slimnīcas ārstes rīcību saistībā ar jaunas māmiņas nāvi dzemdību laikā vērtēs Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) Aroda tiesa, aģentūrai LETA pastāstīja biedrības pārstāve Sendija Burka-Šaicanova.

Latvijas Ārstu biedrība ir saņēmusi vēstuli no Veselības inspekcijas (VI) par iespējamu ārstniecības personas pienākumu nepietiekamu pildīšanu, kā rezultātā pērn dzemdībās mira jauna sieviete, bet iepriekš, 2014.gadā, dzemdībās nomira bērns. Tukuma slimnīcas ginekoloģe pati uzrakstījusi iesniegumu par 2015.gada notikumu, līdz ar to tuvākajā laikā Aroda tiesa skatīs šo gadījumu. LĀB pieļauj, ka tiesa varētu vērtēt abus gadījumus.

Pirmā Aroda tiesas sēde paredzēta piektdien, 22.aprīlī. Sīkāku informāciju biedrība sniegs vien tad, kad process noslēgsies.

Taujāta, kāds ir iespējamais iznākums šādai Aroda tiesai, proti, vai ārstei varētu atņemt sertifikātu vai kā citādi sodīt, Burka-Šaicanova norādīja, ka pirms tiesas nebūtu korekti izteikt kaut kādas prognozes, jo gadījumā, ja Aroda tiesa procesa laikā konstatēs profesionālās darbības pārkāpumus konkrētās ārstes darbībā, tad tas būs par pamatu iesniegumam LĀB Sertifikācijas padomei, kas ir tiesīga izsniegt vai anulēt ārstniecības personas sertifikātu.

Jau ziņots, ka ar Tukuma slimnīcu saistītie kriminālprocesi par iespējamu ārstniecības personas pienākumu nepietiekamu pildīšanu sākti par jaunas māmiņas nāvi slimnīcā, kā arī par kāda bērna nāvi dzemdībās, aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja VI vadītāja Aija Mežsarga.

Viņa apstiprināja, ka abi kriminālprocesi sākti pret vienu Tukuma slimnīcas ārsti, proti, ginekoloģi, kurai jau pērn saistībā ar kādas jaunas sievietes nāvi dzemdībās tika piemērota administratīvā atbildība. Līdz ar to viens kriminālprocess saistīts ar jaunās māmiņas nāvi, bet otrs - ar kāda bērna nāvi dzemdību laikā 2014.gadā.

LETA jau rakstīja, ka Tukuma rajona prokuratūras virsprokurors pieņēmis lēmumu sākt kriminālprocesus par iespējamu ārstniecības personas pienākumu nepietiekamu pildīšanu, aģentūru LETA iepriekš informēja Ģenerālprokuratūras preses pārstāve Una Rēķe.

Saskaņā ar lēmumu par kriminālprocesa sākšanu abos gadījumos prokuratūra ir saņēmusi VI ziņas par iespējamu noziedzīgu nodarījumu.

Abu kriminālprocesu materiāli nosūtīti Valsts policijai pirmstiesas izmeklēšanas veikšanai.

LETA jau ziņoja, ka saistībā ar kādas jaunās māmiņas nāvi Tukuma slimnīcā pagājušajā gadā ārstniecības personai tika piemērota administratīvā atbildība. Taču "TV3 Ziņas" informēja, ka tagad lēmums par administratīvo sodu ir atcelts, bet lietas materiāli nosūtīti prokuratūrai.

VI arī nosūtījusi vēstuli Latvijas Ārstu biedrībai, lūdzot izvērtēt, vai mediķei nebūtu jāanulē sertifikāts.

Viss par: Tukuma slimnīca