Tiesa izbeidz krimināllietu pret Kandavas mēru Priedi strīdā ar Talsu pašvaldību par telefona piesavināšanos

Rīga, 14.marts, LETA. Otrās instances tiesa izbeigusi krimināllietu pret Kandavas novada domes priekšsēdētāju Ingu Priedi (LZP) strīdā ar Talsu novada pašvaldību par telefona piesavināšanos, noskaidroja aģentūra LETA.

Krimināllieta pret Priedi ierosināta pērnā gada sākumā pēc Talsu novada domes iesnieguma par mobila tālruņa, ko Priede lietojusi, vadot pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļu, pazušanu.

Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Inita Fedko aģentūrai LETA skaidroja, ka jau 2018.gada 24.aprīlī pašvaldība parakstīja izlīgumu krimināllietā. Tas paredzēja, ka dokuments var būt par pamatu kriminālprocesa izbeigšanai.

Izlīgums iesniegts Talsu rajona prokuratūrai un Valsts probācijas dienesta Talsu teritoriālajai struktūrvienībai. Prokuratūra izlīgumu novirzīja izskatīšanai tiesā.

Kurzemes rajona tiesa, skatot lietu, mīkstinošus apstākļus Priedes rīcībā nekonstatēja. Tiesa secinājusi, ka iesniegtais apsūdzētās izlīgums ar cietušo neatbilst izlīguma institūta jēgai un būtībai, jo izlīguma obligāts priekšnoteikums ir vainas atzīšana, bet apsūdzētā savu vainu neesot atzinusi. Tādēļ nolūkā atturēt apsūdzēto un citas personas no līdzīgas rīcības tiesa nosprieda Priedi sodīt ar 140 stundu piespiedu darba.

Pirmās instances spriedums tika pārsūdzēts, un šonedēļ lietu skatīja Kurzemes apgabaltiesa. Tiesas konsultante Aiga Laugale aģentūru LETA informēja, ka tiesa lēmusi atcelt pirmās instances spriedumu un izbeigt krimināllietu. Priede, kura savu vainu atzinusi, atbrīvota no iespējamās kriminālatbildības.

Pašvaldībā aģentūrai LETA apliecināja, ka zaudējumi ir atlīdzināti, un Priede pašvaldībai ir arī publiski atvainojusies.

Jau vēstīts, ka darbu Talsos Priede pametusi 2017.gada sākumā, kad sāka gatavošanos pašvaldību vēlēšanām, rezultātā kļūstot par Kandavas domes priekšsēdētāju.

Pati Priede Talsu novada domes vēršanos policijā sauca par politisko izrēķināšanos no toreizējā Talsu novada domes priekšsēdētāja Edgara Zeldera ("Mēs - Talsiem un novadam") puses, jo viņš, nonākot pie varas Talsos pēc 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, cenšoties atrast pārkāpumus bijušo pašvaldības darbinieku darbā.

Kandavas novada domes priekšsēdētāja stāstīja, ka laikā, kad pametusi darbu Talsu pašvaldībā, darbā piešķirtais telefons bijis salūzis un nodots remontā, un pēc pašvaldības pieprasījuma ierīci atdot viņa nodevusi savu telefonu, bet vēlāk atdevusi arī pašvaldībai piederošo telefonu. Priede atzina, ka mantas nodošanas lieta ievilkusies arī tāpēc, ka viņai ģimenē bija notikusi nelaime.

Vēlāk abas konfliktā iesaistītās puses paziņoja, ka lietā panākts izlīgums.