Plānojat mājokļa remontu? Kādos gadījumos būs piemērots hipotekārais kredīts

Ikvienā īpašuma ik pa laikam ir jāiegulda līdzekļi, lai to uzturētu labā stāvokli, garantētu drošību, komfortu un ilgmūžību. Reizēm remontdarbiem var pietikt ar nelieliem finansiāliem ieguldījumiem, bet reizēm neiztikt bez pamatīgākām investīcijām. Tādos gadījumos viens no risinājumiem, kā īstenot īpašuma remontu, var būt hipotekārais kredīts jeb aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu.

Tipiskākās situācijas, kurās īpašnieki izvēlas mājokļa remontam noformēt hipotekāro aizdevumu.

Nav iekrājumu priekš remonta
Ja nepieciešamība pēc remontdarbiem ir pēkšņa un nav bijis laika izveidot nepieciešamos iekrājumus, tad aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu ir viens no veidiem, kā maksimāli īsā laikā iegūt remontam nepieciešamos naudas līdzekļus. 

Regulārie ienākumi nav pietiekami, lai veiktu remontu
Gadījumā, ja regulārie ienākumi nav tik lieli, lai no tiem segtu ne tikai ikdienas vajadzības, bet arī remontdarbus, arī tad aizdevums būs drošākais veids, kā iegūt vajadzīgos līdzekļus un izmaksas vienmērīgi sadalīt uz ilgāku laiku, iekļaujot tās ikmēneša regulārajos izdevumus. 

Nepieciešams veikt būtisku un dārgus īpašuma uzlabojumus
Situācijā, kad īpašumā jāveic būtiski labiekārtošanas un rekonstrukcijas darbi, izdevumi var būt mērāmi nevis simtos, bet jau daudzos tūkstošos. Šāda summa vidusmēra patērētājam nestāv mājās uz plauktiņa un diezin vai arī ir iekrāta, tāpēc, lai īstenotu plānus, vajadzīgs finanšu atbalsts, ko var sniegt uzticams aizdevējs. 

Ir vēlme remontu paveikt pēc iespējas īsākā laikā
Katru mēnesi kaut ko pērkot no algas un pakāpeniski remontējot mājokli, tas var aizņemt patiesi daudz laika un prasīt lielu pacietību, jo ilgi nāksies dzīvot remonta vidē. Tas nav patīkami. Noformējot aizdevumu pret nekustamā īpašuma ķīlu, visa remontam nepieciešamā summa ir pieejama uzreiz, tāpēc darbus var veikt maksimāli īsā termiņā, samazinot laiku, kurā jāpacieš neērtības.

Nepieciešams uzlabot īpašumu, lai palielinātu tā vērtību un pārdotu
Hipotekārais kredīts arī īpašniekam ļauj bez raizēm savest kārtībā māju vai dzīvokli, lai palielinātu tā vērtību un izdevīgi to pārdotu. Savedot kārtībā komunikācijas, uzlabojot mājokļa energoefektivitāti un nodrošinot kosmētiskos uzlabojumus, var ievērojami celt īpašuma tirgus vērtību un palielināt iespēju piesaistīt ieinteresētus pircējus.

Maksātspēja ir pietiekama, lai droši uzņemtos kredītsaistības
Lai remonts noritētu bez raizēm un neradītu jūtamu ietekmi uz ikdienas budžetu, īpašniekiem, kuriem ir laba maksātspēja un kredītvēsture, hipotekārais kredīts ir iegūstams ar izdevīgiem nosacījumiem un lielākā apmērā, kas ļaus īstenot visas ieceres un plānus attiecībā uz īpašuma remontu, uzlabošanu vai paplašināšanu.

Aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu – lielām iecerēm un sapņiem
Noformējot kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu, iespējams aizņemties summu, kas ir pat 50–75% no īpašuma tirgus vērtības. Jo vērtīgāks īpašums, jo lielāku summu iespējams aizņemties. Tomēr jāatceras, ka šāda darījuma specifika paredz, ka nekustamais īpašums kļūst par aizdevuma ķīlu. Gadījumā, ja kredītņēmējs nespēj pildīt savas saistības, aizdevējs var pārņemt īpašumu savā valdījumā. 

Lai šāds darījums būtu pēc iespējas drošāks, jāveic vairāki piesardzības pasākumi
• Jāizvēlas uzticams un licencēts aizdevējs.
• Jāsalīdzina dažādi hipotekāro kredītu piedāvājumi, izvēloties sev izdevīgāko un piemērotāko: https://credit-10.com/lv/latvijas-hipoteka-kredits/.
• Rūpīgi jāiepazīstas ar līguma nosacījumiem, noskaidrojot, kāda būs atmaksājamā summa, kādi ir soda procenti, kādā ceļā tiek risināti strīdi utt.
• Atbildīgi jāizvērtē sava maksātspēja.