Meierovica pieminekļa izveidei Tukumā ziedoti teju 6000 eiro

Jelgava, 9.janv., LETA. Pirmā Latvijas ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica pieminekļa izveidei Tukumā līdz janvāra sākumam ziedoti gandrīz 6000 eiro, aģentūra LETA uzzināja Tukuma novada pašvaldībā.

Ziedojumu apmērs pašlaik sasniedz 5998 eiro.

Pašvaldībā skaidroja, ka arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) vizītes laikā pagājušajā nedēļā pauda prieku par projekta pozitīvo virzību un solīja Ārlietu ministrijas finansiālu un informatīvu atbalstu projekta īstenošanai.

Pašlaik tēlnieki Zane un Matīss Kalniņi strādā pie pieminekļa izgatavošanas, savukārt arhitekte Liene Līce izstrādāja skvēra labiekārtošanas tehnisko projektu, kas ir nodots saskaņošanai. Pēc tā saskaņošanas tiks izsludināts iepirkums par būvdarbu veikšanu.

Jau vēstīts, ka mākslinieku ideja ir piemineklī iekļaut Latvijas karoga krāsu motīvu un Meierovica portretu. "Latvijas karoga krāsu motīvs un Meierovica vizuālā sasaiste piemineklī atspoguļotu spēcīgu emocionālo apvienojumu, kas Tukuma iedzīvotājiem kļūtu par valstiskās piederības stiprināšanas vietu," norādīja konkursa uzvarētāji.

Pieminekļa mozaīkas un pikseļu tehnikas efekts tiktu panākts dažādu četrstūra kubu šķietami haotiskā izvietojumā, kas rezultātā saliktu Meierovica portreta cilni.

Meierovica pieminekļa izveidei līdz 2018.gada 1.novembrim tiek vākti ziedojumi.