Lauksaimniecības kooperatīvs "Agrario" pasludināts par maksātnespējīgu

Zemgales rajona tiesa pasludinājusi lauksaimniecības kooperatīvu "Agrario" par maksātnespējīgu, liecina informācija "Firmas.lv".

Rīga, 22.janv., LETA. Zemgales rajona tiesa pasludinājusi lauksaimniecības kooperatīvu "Agrario" par maksātnespējīgu, liecina informācija "Firmas.lv".

Par kompānijas maksātnespējas procesa administratoru tiesa iecēlusi Ediju Jansonu.

Atbilstoši tiesas lēmumam "Agrario" bankrota procedūras īstenošanas termiņš ir viens mēnesis.

Tiesa 2020.gada 17.janvārī pasludinājusi "Agrario" maksātnespēju pēc tam, kad šogad 14.janvārī tika izbeigts kompānijas tiesiskās aizsardzības process, jo "Agrario" nav spējusi nokārtot tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānā noteiktās saistības. 

Tiesiskās aizsardzības process "Agrario" tika ierosināts 2018.gada 5.aprīlī, savukārt 2018.gada 8.augustā kooperatīvam tika pasludināts tiesiskās aizsardzības process un apstiprināts tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāns. Plāna īstenošanai tika dots divu gadu termiņš.

Jau vēstīts, ka Zemgales rajona tiesa 2018.gada jūnijā par maksātnespējīgu pasludināja arī "Agrario" meitasuzņēmumu "Alfa Agro".

Pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2018.gada 1.jūnija līdz 2019.gada 31.maijam, "Agrario" apgrozījums samazinājās 14 reizes un bija 960 251 eiro, taču vienlaikus kooperatīva zaudējumi saruka 42 reizes - līdz 104 605 eiro. 

Kooperatīvs ir reģistrēts 2010.gadā. Kooperatīva pamatdarbības veids ir graudu, rapšu, minerālmēslu un augu aizsardzības līdzekļu tirdzniecība. Kooperatīva mērķis ir veicināt graudu audzētāju sadarbību, lai gūtu lielāku ienākumu no lauksaimnieciskās darbības, izmantojot efektīvāku apsaimniekošanu un starptautiskās sadarbības iespējas.