Banner 980x90

Kaņiera ezerā sestdien notiks starptautiskās mitrāju dienas talka

Rīga, 1.febr., LETA. Par godu starptautiskajai mitrāju dienai Ķemeru Nacionālajā parkā šodien plkst.11 notiks talka, kurā plānots no kokiem un krūmiem atbrīvot Kaņiera ezera piekrastē esošo kaļķaino zāļu purvu, izveidojot labvēlīgākus augšanas apstākļus kadiķu audzēm, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) izglītības centra "Meža māja" pārstāve Baiba Ralle.

Šī būs jau ceturtā talka ar mērķi izveidot labvēlīgākus augšanas apstākļus kadiķu audzēm Kaņiera pilskalna apkārtnē, ievērojami uzlabot redzamību no Kaņiera pilskalna skatu platformas, kā arī atjaunot Kaņiera pilskalna kā arheoloģiskā pieminekļa kādreizējo stāvokli, uzlabojot pilskalna vizuālo uztveramību. Savulaik ap pilskalnu pletās pļavas, kas laika gaitā pamazām aizauga ar kokiem un pamežu, ko ar sabiedrības palīdzību plānots likvidēt.

Pulcēšanās pasākumam norisināsies plkst.11 pie Kaņiera pilskalna takas. Dalība talkā ir bez maksas, taču nepieciešams iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 28611079. Pēc talkas paredzēta kopīga zupas baudīšana, kā arī pastaiga ap Kaņiera ezeru un stāsts par mitrājiem.

Ja pasākuma dienā pieturēsies sals, un ledus, kas klāj ezeru, būs drošs, pēc labā darba plānots iepazīt arī slēptākās ezera daļas un niedrāju labirintus, kur citos apstākļos ar kājām nebūtu iespējams nokļūt.

Talkas kaļķaino zāļu purvu atjaunošanai DAP plāno organizēt visu februāri.

Starptautiskā mitrāju diena tiek atzīmēta kopš Ramsāres jeb Mitrāju konvencijas parakstīšanas 1971.gadā. Konvencija ir vienīgais starptautiskais vides aizsardzības līgums, kas veltīts kādai noteiktai ekosistēmai, un tās misija ir mitrāju aizsardzība un apdomīga izmantošana. Latvija šai konvencijai pievienojās 1995.gadā.

Kaņiera ezers ir viena no sešām Latvijas īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām, kas novērtēta kā starptautiski nozīmīga mitrāju teritorijas jeb Ramsāres vieta. Ramsāres konvencija paredz starptautiski nozīmīgu mitrzemju, īpaši kā ūdensputnu dzīves vides saglabāšanu. Kaņiera ezerā ir konstatētas vairāk nekā 200 putnu sugas. Migrācijas laikā ezerā var vienlaicīgi atrasties vairāk nekā 10 000 ūdensputnu.

Mitrāji kā ekosistēma ir ļoti nozīmīgi gan bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā, gan cilvēka dzīvē. Tie nav tikai zāļu un kūdras purvi, kā biežāk pierasts domāt. Mitrāji ir arī palienes, purvi, dumbrāji, piekrastes, mitrās pļavas, kā arī upes un ezeri. Tie dabā funkcionē kā dabiskie ūdens filtri, ūdens uzkrājēji plūdu laikā, klimata pārmaiņu novērsēji. Mitrāji ir arī mājvieta dažādu sugu augiem un dzīvniekiem, kas īpaši pielāgojušies dzīvei pārmitros apstākļos.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)