Izvēlēts Tukuma ēdiens – Tukuma veltnītis ķiršu mērcē

Publicitātes foto
Publicitātes foto

"Sadarbībā ar ēdināšanas uzņēmumiem Tukuma apkārtnē aptuveni gada garumā tika organizētas tikšanās, semināri un meistarklases, un kopīga darba rezultātā esam veiksmīgi atradušu savu īpašo Tukuma ēdienu. Ceļš nav bijis viegls un ne vienmēr no uzņēmēju puses guvām cerēto atsaucību, taču ir liels prieks par aktīvajiem un inovatīvajiem uzņēmējiem, kas mainās līdzi laikam," pilsētas informācijas portālam Tukums24.lv ziņo Tūrisma informācijas centrs.

Ideja, ka Tukumam vajag savu ēdienu, bija jau sen. Taču par to, ka tas varētu būt veltnītis, lēmums radās pēc semināra ar pazīstamā šefpavāra Ērika Dreibanta un bijušās kafejnīcas "Tukums" šefpavāres Guntas Kalviņas dalību. Veltnītis "Tukums" pēc Guntas Kalviņas receptes tika radīts jau 20.gadsimta 70.gadu beigās un Republikas Kulinārijas padomē tika prezentēts un apstiprināts kā firmas ēdiens, kuru drīkst gatavot un arī oficiāli publicēt pavāru grāmatās (tāda bija to laiku kārtība). To pasniedza kafejnīcā "Tukums".

Attīstot ideju par mūsdienīga Tukuma veltnīša radīšanu, ēdināšanas uzņēmēji pagatavoja savus ēdienu variantus, kurus degustēja un izvērtēja neatkarīga žūrija. Savus ēdienus (Tukuma veltnīšus) prezentēja vairāki ēdināšanas uzņēmēji: Tukuma ledus halles kafejnīca, "Baboon bar", kafejnīca "Apsīte", Jaunmoku pils restorāns "Liepaleja", kā arī Gunta Kalviņa. Pasākumā varēja nodegustēt arī ēdienus ar citu ideju, kurus vērtēšanai iesniedza Tukuma Muzejs, kafejnīca "Būda" un Marita Dubiniauska.

Svarīgs kritērijs, izvērtējot jauno Tukuma ēdienu, bija vietējo produktu izmantošana un to saistība ar Tukumu. Tāpat šim ēdienam bija jābūt vienkārši pagatavojamam un ieviešamam ikdienas ēdienkartē un, protams, lai tas labi garšo.

Par garšīgāko un piemērotāko Tukuma ēdienu rezultātā ir atzīts Aijas Rudovskas (kafejnīcas "Apsīte") "Tukuma veltnītis ķiršu mērcē".

Iecerēts, ka kafejnīcās Tukuma ēdiens būs nobaudāms jau, sākot ar piektdienu, 1.maiju. Pašlaik kā pasniegšanas vietas sevi ir pieteikusi Tukuma Ledus halles kafejnīca, kafejnīca "Aplis", restorāns "Smukausis" un kafejnīca "Twists" Tukumā, kā arī kafejnīca "Apsīte" Apšuciemā, kuras saimniece ir ēdiena autore, restorāns "Valguma pasaule", Jaunmoku pils restorāns "Liepaleja" un kafejnīca "Apšukrogs" Pūrē.
Viss par: p24