6 interesantas grāmatas par finansēm

Šajā rakstā ieteikumi sešām grāmatām par finansēm, kas sniedz iespēju jauniem cilvēkiem kļūt finansiāli gudrākiem, kas palīdzētu turpmākā dzīvē pieņemt pārdomātākus finanšu lēmumus.

1. Financially Fearless: The LearnVest Program for Taking Control of Your Money (Aleksa von Tobela) 
Grāmatas autore ir kompānijas LearnVest dibinātāja un vadītāja Aleksa von Tobela. Grāmatai ir lieliskas atsauksmes un daudziem tā ir palīdzējusi ar savu godīgo pieeju personiskajām finansēm. Tās saturs ievērojami atšķiras no tradicionāliem ieteikumiem, ko ierasts lasīt publiskā telpā, tai piemīt svaigāks redzējums, noteikti ir ārkārtīgi noderīga.

2. Thinking, Fast and Slow (Daniels Kānemans)
Kahneman — Nobela prēmijas ieguvējs, ekonomists piedāvā grāmatu par diviem virzieniem, kuros darbojas mūsu prāti un kā tas ietekmē ne tikai finansu lēmumus, bet arī privāto dzīvi kopumā. Tā ir aizraujoša tēma un grāmata, ko "New York Times" dēvē par "pastāvīgi izklaidējošu un brīžiem aizkustinošu". 

3. The Behavior Gap: Simple Ways to Stop Doing Dumb Things with Money (Kārls Ričardss) 
Ričardss ir finanšu plānotājs un ir metis sev izaicinājumu palīdzēt mums kļūt gudrākiem rīcībā ar naudu. Viņš iesaka vienkāršu metodi, kas dod reālus rezultātus, aicina mūs pārdomāt veidus, kādos mēs vienmēr esam rīkojušies attiecībā pret personīgām finansēm.

4. Get a Financial Life: Personal Finance in Your Twenties and Thirties (Bets Kobliners) 
Grāmatas saturs ir draudzīgs un jaunai paaudzei saprotams, arī spriežot pēc atsauksmēm šķiet, ka tā ir jālasa ikvienam, kas atrodas svarīgu finanšu lēmumu pieņemšanas periodā. Tā runā jauno paaudžu valodā, kas pirmo reizi risina svarīgus naudas jautājumus un tikko uzsāk ceļu uz finansiālo brīvību.

5. Warren Buffett Invests Like a Girl: And Why You Should, Too (Luanna Loftona)
Kurš nemīl Vorenu Bafetu? Šī grāmata ieslīgst samērā dziļi viena no pasaules veiksmīgākā investora ieradumos un salīdzina tos ar jaunākajiem pētījumiem par vīriešiem un sievietēm. Daži no galvenajiem grāmatas punktiem ir tādi, ka Vorens saglabā mieru, nav pārlieku patmīlīgs, saglabā vienmērīgu noskaņojumu un neuzņemas pārmērīgus riskus. Īpašības, kas vairāk piemīt sievietēm.

6. Generation Earn: The Young Professional 's Guide to edition, Investing un Giving Back (Kimberlija Palmere)
Kā liecina nosaukums, šī ir lieliska grāmata jauniem profesionāļiem, kuri vēlas kļūt gudrāki naudas lietās. Tā aptver dažas fantastiskas un ļoti būtiskas tēmas, piemēram, "ko man vajadzētu darīt ar saviem ietaupījumiem?" "Vai man vajadzētu uzņemties ārpakalpojumu darbu?" "Vai ir jēga ņemt kredītu?" "Vai es varu atļauties bērnu?" Tās ir tikai dažas tēmas starp desmitiem citu.